Zapowiedź Intel Core 9. generacji

Zapowiedź Intel Core 9. generacji - wszystkie układy

Zgodnie z przewidywaniami Intel dopełnił tradycji trwających od wielu miesięcy przecieków i zapowiedział procesory Intel Core 9. generacji. Jest to więc idealny moment, żeby przedstawić Wam je w prostej i czytelnej tabelce. Najpierw jednak zapraszam na krótki wstęp…

Intel Core 9. generacji

Skondensujmy go jednak tak bardzo, jak to tylko możliwe zaznaczając, że konsumenckie Intel Core 9. generacji to tak naprawdę odświeżenie serii Coffee Lake ze zmianami w samej polityce Intela. Mowa głównie o nazewnictwie i tym, czego możemy oczekiwać teraz po rodzinie i3, i5, i7 oraz i9. Ogólnie sprowadza się to to tego, że teraz wyłącznie procesory Intel Core i9 będą mogły pochwalić się technologią Hyper Threading, czyli „rozdzieleniem” jednego rdzenia na dwa wątki. Wszystkie układy prezentują się następująco, choć pewność mamy jedynie przy pierwszych trzech:

Zapowiedź Intel Core 9. generacji - wszystkie układy

Rynek HEDT, czyli Basin Fall i Skylake-X

Typowi konsumenci to jednak nie wszyscy, którym Intel chce wcisnąć swoje procesory. Stąd też odświeżona seria Basin Falls i Skylake-X, która trafi do stacji roboczych i jednostek PC dla entuzjastów. Jest jednak cholernie drogo:

Zapowiedź Intel Core 9. generacji - wszystkie układy

Rynek serwerowy również czeka odświeżenie

Tutaj Intel ma jednak niemały orzech do zgryzienia, ponieważ konkurencyjne procesory EPYC namieszały w tym roku w segmencie procesorów. Stąd też potężny Intel Xeon W-3175X z 28 rdzeniami i 56 wątkami o zegarze bazowym 3,1 GHz i 4,3 GHz w trybie Boost. To jednak nie wszystko, co przygotowali niebiescy:

Zapowiedź Intel Core 9. generacji - wszystkie układy

Nam jednak pozostaje czekać na testy najnowszych Intel Core… które znajdziecie wkrótce również na naszym portalu.

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Intel via Wccftech