Zalman CNPS10X Performa ST, czyli nowe chłodzenie dla procesora

Zalman CNPS10X Performa ST, nowe chłodzenie dla procesora, CNPS10X Performa ST,

Oferta Zalmana w kwestii chłodzeń dla procesorów rozszerzyła się właśnie o model CNPS10X Performa ST. Co ciekawego ma do zaoferowania ten cooler?

Wyceniony na 180 złotych i posiadający w zestawie pastę termoprzewodzącą Zalman ZM-STC8 cooler CNPS10X Performa ST, wpisuje się w segment chłodzeń ze średniej półki, co zdaje się potwierdzać jego wygląd oraz sama specyfikacja. Wprawdzie producent podaje, że radzi sobie on z TDP procesorów do 180 W, ale po szczegółach trudno sądzić, że w połączeniu z nową i9 Intela, czy Ryzenem 9 od AMD cooler CNPS10X Performa ST podoła wyzwaniu utrzymania ich we względnym chłodzie przy niskim hałasie. To jednak sprawdzimy z pewnością w ramach naszych testów w niedalekiej przyszłości.

Czytaj też: Nowe słuchawki Sony WF-1000XM4 mogą być wygodne dla wszystkich

Zalman CNPS10X Performa ST, czyli nowe chłodzenie dla procesora

CNPS10X Performa ST to nowe chłodzenie procesora od Zalman za 180 złotych

Mierzący 155 mm wysokości Zalman CNPS10X Performa ST zachowuje tradycyjną konstrukcję i wygląd, wyróżniając się, przede wszystkim czterema 6-mm ciepłowodami, bezpośrednio stykającymi się z IHSem i rozciągających się wzdłuż całego bloku. Te wykonano z miedzi, podczas gdy sam radiator z aluminium, którego ciepło rozprasza 135 mm wentylator z łożyskami EBR. Ten rozkręca się od 700 do 1500 RPM i generuje do 27 dBA hałasu przy przepływie powietrza około 127,7 metrów sześciennych na godzinę.

Czytaj też: Elastyczny czujnik zdrowia OLED od naukowców Samsunga

Zalman CNPS10X Performa ST, czyli nowe chłodzenie dla procesora

Całość waży 860 gramów i dzięki wspomnianej 155 mm wysokości najpewniej zmieści się nawet do obudów MIDI, chłodząc procesory na gniazdo AM4 od AMD lub LGA2066/2011-V3/2011/1200/115X Intela. Warto wspomnieć, że dzięki swojej konstrukcji CNPS10X Performa ST schłodzi też w pewnym stopniu sekcję zasilania i nie powinien zbytnio gryźć się nawet z wysokimi modułami pamięci RAM.

Czytaj też: SteelSeries rozświetla klawiatury nowymi przyciskami PrismCaps

Jeśli wolicie coś bardziej eleganckiego, powinniście zainteresować się ujawnionym niedawno Zalman CNPS10X Performa Black w tej samej cenie i zestawie, choć o bardziej okazałej specyfikacji. Chociaż wedle producenta jego zdolności TDP również sięgają 180 W, to wydanie Performa Black jest wyższe i posiada szersza kompatybilność z gniazdami obu producentów CPU.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News