Za ile został sprzedany wózek inwalidzki Stephena Hawkinga?

Stephen Hawking, aukcja rzeczy Stephen Hawking, wózek inwalidzki Stephen Hawking, wózek Stephen Hawking, rzeczy Stephen Hawking,

Pod koniec zeszłego miesiąca w sieci pojawiły się aukcje z przedmiotami należącymi kiedyś do Stephena Hawkinga. Między innymi trafił na nią jego wózek inwalidzki.

Hawking używał go od końca lat 80. do połowy lat 90.. Była to jedyna rzecz na aukcji, która odnosiła się do jego niepełnosprawności, a nie pracy naukowej. Udało się jednak sprzedaż go za absurdalnie wysoką cenę, która osiągnęła 387 117 funtów, czyli około 1 909 730 zł. Dom aukcyjny wycenił go maksymalnie na 15 tysięcy funtów, czyli około 74 tysiące złotych – różnica jest ogromna. Inną rzeczą, która sprzedała się za ogromną sumę, była oryginalna kopia tez z końca 1965 roku. Sprzedała się ona za 584 750 funtów, czyli około 2 884 690 zł.

Cały dochód ze sprzedaży trafi na cele charytatywne do Stephen Hawking Foundation oraz do Motor Neurone Disease Association. Z tymi dwoma fundacjami Steaphen Hawking był mocno związany.

Czytaj też: Alibaba pobiła wszelkie rekordy w Dniu Singla

Źródło: https://bgr.com/