Xiaomi kończy ze smartofnami z LTE. Od 2021 roku tylko 5G

O tym, że Chiny stają się technologicznym liderem zaczyna świadczyć coraz więcej rzeczy. Wraz z końcem 2020 roku Xiaomi przestanie produkować dla rodzimego rynku smartfony wyposażone tylko w modem LTE.

Lei Jun, jeden ze współzałożycieli Xiaomi w wywiadzie dla chińskich mediów podzielił się informacjami o dalszych planach firmy. Zdecydowanie są one pełne nowych technologii. Wśród nich Jun wymienił nagrywanie filmów w 4K i 8K oraz wideokonferencje w wysokich rozdzielczościach, granie w chmurze oraz sieć 5G.

Już w tym roku większość smartfonów Xiaomi i Redmi jakie trafiają na rynek chiński jest wyposażona w modemy sieci 5G. Od 2021 roku wszystkie smartfony produkowane na rodzimy rynek będą obsługiwać sieć piątej generacji. Inne nie będą produkowane.

Nie jest to decyzja niepoparta dowodami. Już teraz firma musiała wydać 250 mln juanów w celu zwiększenia produkcji urządzeń z 5G, bo magazyny zostały opróżnione do ostatniej sztuki. To jest też po części efektem wpływu Koronawirusa, który mocno odbił się na łańcuchu dostaw firmy.

Xiaomi przygotowuje się też do prac nad nowymi technologiami. Takimi jak sieć 6G oraz Internet satelitarny.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News