Xiaomi nie ma planów dla kolejnych smartfonów Mi Max czy Mi Note

Mi Max, xiaomi Mi Max, nowy Mi Max, Mi Note, xiaomi Mi Note, nowy Mi Note, kiedy Mi Note, kiedy mi max

Lein Jun, CEO Xiaomi, udzielił właśnie na Weibo kilku wyjaśnień na temat przyszłej strategii firmy. Rzucił on także światło na przyszłe smartfony ukazujące się w serii Mi czy pod marką Redmi. Okazuje się, że w tym roku nie zobaczymy następców serii Mi Max czy Mi Note.

Seria Mi ciągle będzie skupiała się na smartfonach klasy premium oferujących wysoką wydajność. Strategię firmy dobrze odzwierciedlają takie konstrukcje jak Mi 9, Mi Max czy nadchodzącą seria CC. Marka Redmi skupi się na opłacalnych smartfonach – stosunek jakość/cena ma być podstawą.

Czytaj też: Motorola One Action w nowym kolorze

Seria Mi Note była dosyć popularna kilka lat temu. Była to większa wersja flagowych smartfonów firmy. Jednakże wraz z pojawieniem się serii Mi Mix stała się ona znacznie mniej popularna. Dlatego firma przeniosła ją do segmentu premium klasy średniej.

Mi Max z kolei cieszyła się popularnością ze względu na duży rozmiar wyświetlacza i pojemną baterię. Duchowym następcą serii może być Redmi K20, ale brak nowych modeli z pewnością stanowi pewną lukę.

Nie wiadomo, czy obie serie są już martwe, czy może Xiaomi chce poczekać z nowymi przedstawicielami. Mamy jednak nadzieję, że nie zostaną one porzucone i w przyszłym roku zobaczymy nowe konstrukcje Mi Note i Mi Max.

Czytaj też: Nowe rendery Pixel 4 zdradzają wersje kolorystyczne

Źródło: Gizchina