Wzruszają mnie reakcje na zapowiedzi gier

keanu reeves, e3 cyberpunk

Być może znacie tę kategorie filmików na YouTube i nie macie o niej dobrego zdania. Ale są też takie, po których obejrzeniu mam wrażenie, że obok jakiś ninja kroi cebulę.

Zanim uciekniecie od czytania tego tekstu – małe wyjaśnienie na początek. „Reakcje na…” to dość dobrze znany format wideo na YouTube. Zazwyczaj jednak kojarzymy je z kompletnie durnymi, krótkimi nagraniami, w których ktoś czasem nawet nie reaguje na coś, bo ma daną sprawę w głębokim poważaniu lub ewidentnie widać, iż jego emocje są sztuczne. Tego typu materiały wideo są po prostu beznadziejne i ich jedynym celem jest nabicie łatwych wyświetleń.

Ja jednak mówię o tych nagraniach, które potrafią uchwycić prawdziwe emocje osób w danej chwili. Konkretnie – przy zapowiedziach gier lub kolejnych zwiastunach produkcji, o których mało wiemy i wciąż czekamy na „więcej”. Od czasu do czasu włączam sobie tego typu prawdziwe nagrania będące zapisami transmisji na żywo podczas oglądania różnych targów growych. Za każdym razem włączam to z ciekawości, a potem siedzę półgodziny i jakoś… wzruszam się?

Od razu jakoś myślę wtedy o całym wysiłku deweloperów, którzy włożyli swoje serca w daną produkcję i teraz siedzą gdzieś na widowni czy za kurtyną i trzęsą się ze strachu w obawie czy stworzyli dobrą rzecz. Do tego prawdziwe, szczere reakcje graczy na zapowiedzi tych gier. Okrzyki radości w momencie pokazania się ulubionych bohaterów czy zaskoczenie, gdy w grze, na którą czekasz pojawia Keanu Reeves.

Zebrałem kilka takich nagrań, które sprawiają, że można przez chwilę poczuć się jakbyśmy byli tam z innymi osobami. Dlaczego to tak wzrusza? Chyba po prostu fajnie jest oglądać jak ktoś się cieszy.

Czytaj też: Gracie przy świetle?

Ujawnienie Final Fantasy 7 Remake oraz Shenmue 3

To chyba moje ulubione nagranie. Widać, że prowadzący autentycznie kochają wspomniane serie i ich radość jest tak wielka, że aż muszą się przejść. To trzeba zobaczyć.

Ujawnienie Resident Evil 7: Biohazard

Co to jest? Czym może być ta tajemnicza gra? Nawet pojawienie się „siódemki” na ekranie nie rozwiewało wątpliwości. Ale tak znakomicie wyglądająca produkcja na PSVR na pewno zachęci do zakupu sprzętu. Gdy pojawił się tytuł – radość była ogromna.

Czytaj też: Jak przyspieszyć działanie PS4?

Nowy materiał z Cyberpunk 2077 oraz Keanu

Za pierwszym razem CD Projekt RED sprawił, że byliśmy w szoku w jaki sposób ujawniono pierwsze wideo z gry. Zhakowanie konferencji Xboxa zachwyciło wszystkich. Ale rok później zostało to przebite. Jak ludzie zareagowali na miejscu?

Cory Barlog sprawdza po raz pierwszy średnią ocen swojej gry – God of War

Cory nie wiedział jaka będzie reakcja na God of War. Zmiany w serii były ogromne i choć gameplay wyglądał na porządny to, gdy w Twoją grę ogra ktoś obcy – może się okazać, że jednak kilka spraw nie wyszło. God of War okazało się hitem. Ciekawym jest zobaczyć jak zestresowany Cory kompletnie się rozkleja widząc średnią wskazującą na kilka ocen 10/10.

Ujawnienie PS5

Najnowsze nagrania to głównie reakcje na pokaz PlayStation 5. Pamiętacie jak Wy zareagowaliście?

Tego typu nagrań jest dużo więcej. Aby je łatwo znaleźć – wystarczy wpisać w YouTube nazwę danego wydarzenia growego oraz „reaction”. Dawka emocji od innych – gwarantowana.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News