Wyszpiegowano McLarena Sabre, który wygląda dziko pomimo kamuflażu

wyszpiegowany McLaren Sabre kamuflaż

Wiecie, że McLaren pracuje obecnie nad najszybszym hipersamochodem w swojej ofercie, aby nie pozostawić modelu Senna na szczycie przez zbyt długo? Tym wyjątkowym cackiem ma być wyszpiegowany model Sabre.

Zdjęcia McLarena Sabre w kamuflażu

Tak jak szabla (Sabre) z zakrzywionym ostrzem przecinała powietrze w rękach lekkiej kawalerii przed wiekami, tak teraz McLaren Sabre będzie zapewne pokonywał opory wiatru bez najmniejszego problemu.

Tak przynajmniej możemy przepuszczać, przewidując niesamowicie dopracowane nadwozie i profil aerodynamiczny tego nadchodzącego hipersamochodu.

Sabre nawiązuje do wcześniejszego modelu McLarena w postaci BC-03, którego nadwozie jest wręcz skopiowane z oryginału. To jednak wskazuje nie na lenistwo brytyjskiej marki, a obecnie realizowane testy samochodu w myśl sprawdzania układu napędowego w tak zwanych „mułach testowych”.

Czytaj też: McLaren zapowiada nowy hybrydowy supersamochód na 2021 rok
Czytaj też: McLaren 765LT Strata od MSO, czyli 450 godzin samego lakierowania
Czytaj też: Prototyp V12 Speedster Astona Martina wygląda dziko w matowej czerni

Widać jednak, że ten prototyp hipersamochodu Sabre ma bardziej agresywny przedni splitter, inspirowany koncepcją Vision GT tył i zamontowane na wielkim skrzydle światła.

Domniemany napęd McLaren Sabre

Ponoć ten model będzie napędzany 4-litrowym silnikiem V8 M840TR z podwójnym turbodoładowaniem Senny, wytwarzającym 800 koni mechanicznych i 800 Nm momentu obrotowego, ale dodatek silników elektrycznych podbije te wartości do kolejno 1150 KM i 1280 Nm.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News