Wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Podczas swojej premiery, pierwsza część It zarobiła  ponad 123 miliony dolarów. Film ustanowił tym samym rekord wszech czasów jeśli chodzi o otwarcie we wrześniu. Już wówczas wiadomo było, że powstanie kontynuacja. Zresztą, kilka tygodni po premierze ogłoszono, że pojawi się on w kinach w 2019 roku. Zebraliśmy dla was wszystko co wiemy o To: Rozdział 2.

To: Rozdział 2 skupia się na grupie przyjaciół znanych nam z poprzedniej części. Wydaje im się, że pokonali morderczego klauna Pennywise’a. Gdy 27 lat po wydarzeniach z poprzedniego filmu wracają do rodzinnego miasteczka okazuje się, że ponownie muszą skonfrontować się z nadprzyrodzonym zabójcą.

Oto wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Premiera filmu zaplanowana jest na 6 września, a do obsady dołączyli: James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader i Izajasz Mustafa. W roli Pennywise’a ponownie zobaczymy Billa Skarsgarda. Za reżyserię odpowiada Andrés Muschietti. Podczas wizyty w The Tonight Show z Jimmy’m Fallonem, Chastain ujawniła sporo informacji na temat nadchodzącej drugiej części To. Przyjrzyjmy się najpierw temu, co zdradziła.

KREW

Aktorka stwierdziła, że może to być najbardziej krwawy film w historii kina. Chodzi o ilość krwi, jaka pojawia się na ekranie. Czyżby To chciało przebić inne ekranizacje Kinga, w tym Carrie, a przede wszystkim „morze krwi” ze Lśnienia? Jeśli tak, to twórcy muszą się nieźle postarać.

https://youtu.be/gukMGtZoaKk

„Po nagraniu tej sceny musiałam dosłownie wybierać sobie krew z gałek ocznych. Sztuczną krew oczywiście”

Wszyscy, którzy obejrzeli poprzednią część pamiętają zapewne, że w jednej scenie krwią została zalana wręcz cała łazienka. Co tym razem naszykowali nam twórcy? Cóż, przekonamy się podczas premiery.

Czytaj też: W Doom Patrol pojawia się jeden z najdziwniejszych złoczyńców DC

PLAKAT

W przypadku plakatu postawiono, ponownie, na prostotę. To: Rozdział 2 dostało czarny plakat, na którym odcinają się duże, czerwone litery „IT”, a poniżej, na biało – „Chapter two”. Mimo minimalizmu doskonale się sprawdza. Jest niepokojący, czytelny i kolorystycznie silnie nawiązujący do samego filmu.

https://twitter.com/ITMovieOfficial/status/1057664270802898944

PRODUKCJA

Zdjęcia do filmu To: Rozdział 2 rozpoczęły się pod koniec czerwca i trwały do 31 października 2018 roku. Zdjęcia z planu, zarówno oficjalne, jak i „z ukrycia” pojawiały się w Internecie podczas całej produkcji filmu. We wrześniu Bill Skarsgård przyłapany został w pełnym kostiumie Pennywise’a podczas kręcenia sceny w błotnistym bagnie w Port Hope w Kanadzie.

Bill Skarsgård przyłapany został w pełnym kostiumie Pennywise’a

Wcześniej pojawiła się seria zdjęć przedstawiająca klauna siedzącego na szczycie pomniku Paula Bunyana w Derry (Maine), która odgrywa pewną rolę w oryginalnej powieści Kinga.

https://twitter.com/DRMovieNews/status/1036267916923207680

Jessica Chastain potwierdziła pierwszy dzień zdjęć w Toronto swoim postem na Instagramie. Zdjęcie przedstawia połączenie jej wizerunku z twarzą Sophii Lillis, która w pierwszym filmie zagrała Beverly Marsh.Chastain wciela się w tę samą postać, tylko już o 27 lat starszą.

FABUŁA

Jak już wspominaliśmy, druga część będzie rozgrywała się 27 lat po wydarzeniach z poprzedniego filmu. Zobaczymy w nim już dorosłych członków Klubu Frajerów, którzy wracają do rodzinnego Derry w stanie Maine, by ponownie skonfrontować się z klaunem Pennywise’em. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie to ostateczna i zwycięska walka.

Wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Choć akcja w filmie będzie rozgrywała się we współczesności, to młodsze wersje bohaterów będą nadal odgrywały bardzo ważną rolę w całej historii. Możemy spodziewać się sporej ilości retrospekcji.

Wiadomo również, że w To: Rozdział 2 zobaczymy jeden z najdziwniejszych elementów materiału źródłowego. Chodzi oczywiście o finał powieści i Rytuał Chüd. W powieści Kinga, dorosły Klub Frajerów walczy z Pennywise’em wykonując skomplikowany rytuał z udziałem surrealistycznych obrazów, metafizycznych koncepcji, a nawet dowcipów. Nie wiemy, czy dokładnie taką samą rolę odegra on w filmie, ale scenarzysta Gary Dauberman potwierdził, że pojawi się on na ekranie. Powiedział o tym w wywiadzie dla Cinema Blend:

Rytuał Chüd jest tak ważnym elementem książki, że musimy go pokazać. Wyzwaniem jest go zobrazować, ale wraz z innymi twórcami pracowaliśmy ze sobą już wcześniej, to wszystko da się ustalić, omówić i znaleźć sposób na pokazanie bardziej metafizycznych aspektów książki.

Wszystko co wiemy o To: Rozdział 2

Jedną z istotnych zmian, które zobaczymy w filmie, dotyczy postaci dorosłego Mike’a (Isaiah Mustafa). Jest jednym, który spośród przyjaciół pozostał w Derry i podjął tam pracę bibliotekarza jednocześnie pilnując, czy Morderczy Klaun nie powraca. Reżyser, Andy Muschietti trochę przybliżył nam zmiany, jakich dokonał w tej postaci.

Mój pomysł na Mike’a w drugim filmie jest mroczniejszy niż w książce. Chcę, żeby był kluczową postacią, która wszystkich łączy. Jednak pozostanie w Derry miało na niego wpływ. Chcę, żeby był ćpunem. Ćpun bibliotekarz. Kiedy zaczyna się drugi film, jest właściwie wrakiem.

OBSADA

Choć młodzi aktorzy z pierwszej części pojawia się w kontynuacji, to pierwsze skrzypce będą grać ich starsze wersje. Oto obsada, która wcieli się w dorosłych członków Klubu Frajerów, którzy po 27 latach ponownie zmierzą się z klaunem Pennywise’em:

  • James McAvoy jako Bill Denbrough (wcześniej grany przez Jaedena Lieberhera)
  • Jessica Chastain jako Beverly Marsh (wcześniej grana przez Sophię Lillis)
  • Bill Hader jako Richie Tozier (wcześniej grany przez Finna Wolfharda)
  • Jay Ryan jako Ben Hanscom (wcześniej grany przez Jeremy’ego Ray Taylora)
  • James Ransone jako Eddie Kaspbrak (wcześniej grany przez Jacka Dylana Grazera)
  • Andy Bean jako Stanley Uris (wcześniej grany przez Wyatta Oleffa)
  • Isaiah Mustafa jako Mike Hanlon (wcześniej grany przez Chosena Jacobsa)

Niedługo po rozpoczęciu produkcji, studio opublikowało zdjęcie z siedmioma dorosłymi bohaterami czytającymi skrypt.

https://twitter.com/ITMovieOfficial/status/1013814304812994561

W roli Pennywise’a ponownie zobaczymy Billa Skarsgarda. Na ekranie pojawią się m.in.: Teach Grant jako Henry Bowers, dorosła wersja postaci granej wcześniej przez Nicholasa Hamiltona, a także Xavier Dolan jako Adrian Mellon, Will Beinbrink  jako Tom Rogan i Jess Weixler jako Audra Phillips.

Na razie zwiastun, ani nawet teaser filmu To: Rozdizał 2 nie został jeszcze opublikowany, Wiemy, że New Line Cinema pokazało pierwszy materiał na Comic Con w San Diego, ale odbyło się to za zamkniętymi drzwiami. Nie wiadomo, kiedy my będziemy mogli trailer zobaczyć.

Premiera filmu To: Rozdział 2 już 6 września.

Czytaj też: Animowany serial Miłość, Śmierć i Roboty na nowym zwiastunie

Źródło:  digitaltrends.com/justjared.com