Koenigsegg i Polestar podjęli współpracę nad czymś wielkim

Koenigsegg i Polestar, Koenigsegg, Polestar, współpraca producentów

Wiadomość o współpracy Koenigsegga i Polestara uderzyła w nas, jak grom z jasnego nieba. Co tu dużo mówić, ci producenci samochodowi mają jedną wspólną cechę – wywodzą się ze Szwecji.

Nie jest to specjalna przesada, bo podczas gdy Koenigsegg jest światowej klasy producentem hipersamochodów, Polestar pod władzą Volvo dopiero co podkłada podwaliny pod swoją ofertę elektrycznych samochodów konsumenckich. Jednak nowy post na Instagramie Koenigsegga sugeruje, że marki mają więcej wspólnego niż na pierwszy rzut oka.

Poniżej na zdjęciu nie widzimy nowych modeli, jako owocu współpracy, a czteromiejscowy hipersamochód Gemera oraz elektryczny Polestar Precept Concept. Opis? Nadchodzi coś ekscytującego, a my powinniśmy być na bieżąco.

Czytaj też: 51-letnia Corvette L88 w pojedynku z innymi klasykami

Podobna zapowiedź trafiła na Instagram Polestara, gdzie zamiast frontów, ukazuje się nam tył tych samych modeli i opis „bądźcie czujni”. Innymi słowy, nie wiemy co to oznacza i nie mamy dostępu do jakichkolwiek plotek. Jeśli skończy się na tym, że to tylko wspólna sesja zdjęciowa, to… niestety 1 kwietnia już za nami.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News