Hamak QNUX, czyli stelaż i etui w jednym, bo na co komu drzewa?

Rozłożenie swojego hamaku w miejscu, gdzie drzewostan zwyczajnie nie dopisuje, to katorga, od której każdego uwolni model QNUX.

Hamak QNUX jest obecnie częścią kampanii na Kickstarterze, gdzie z nadzieją zgłosili się austriaccy bracia – Michael i Alexander Kitzberg. Ci chcieli dać światu przenośny hamak, który nie tylko uwalniałby użytkowników od tradycyjnego zawieszania na drzewach/metalowych wspornikach, ale też stosownego „etui”.

Chociaż na rynku jest oczywiście bardzo dużo tego typu wolnostojących hamaków, QNUX wyróżnia się właśnie tym, że można go spakować do rdzenia jego stelażu, czyli cylindrycznej aluminiowej obudowy z wmontowaną rączką. Ta ma za zadanie wytrzymać całe 9 kg wagi hamaka, więc pewnie do lichych nie należy.

Kiedy nadejdzie moment na rozłożenie hamaka, radzącego sobie z 181 kg obciążeniem, użytkownik rozstawia cztery nóżki z korpusu etui, rozkłada dwa ramiona z górnej części obudowy, przeplata stalową linkę przez szereg szczelin i napina całość, aby na haczykach finalnie zawiesić główną część hamaku. Ta oczywiście mieści się w tubie.

Czytaj też: Nie za tanio, nie za drogo, czyli elektryczna hulajnoga Bird Air

Cena QNUX sięga 599 euro w kampanii na Kickstarterze, która niespecjalnie radzi sobie dobrze. Chętni na szaleństwo mogą dorzucić do hamaka jeszcze szereg opcjonalnych dodatków, które obejmują osłonę przeciwsłoneczną w kształcie parasola, wiszący nad głową uchwyt na książkę/tablet, czy poduszkę.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News