Zobaczcie kometę NEOWISE na niesamowitym wideo w 4K

Kometa NEOWISE, która znalazła się w niewielkiej odległości od Ziemi została pierwotnie zauważona, gdy kierowała się w stronę Słońca. Po tym, jak okrążyła naszą gwiazdę, stała się jednak znacznie jaśniejsza, dzięki czemu można ją było zobaczyć gołym okiem.

A skoro byliśmy ją w stanie zobaczyć z powierzchni ziemi, to tym bardziej było to możliwe z perspektywy Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Dodatkowym atutem tego miejsca są kamery nagrywające w wysokiej rozdzielczości, które uwieczniły kometę w efektowny sposób. Następnie YouTuber Seán Doran podjął się przekonwertowania obrazów poklatkowych tak, aby powstało wideo w rozdzielczości 4K.

7-minutowy film pokazuje naszą planetę, a w pewnym momencie na horyzoncie pojawia się niewielkich rozmiarów kropka z ciągnącym się za nią ogonem. To właśnie kometa NEOWISE, która pokonuje przestrzeń kosmiczną, zostawiając za sobą obłoki pyłu i gazu.

Czytaj też: Jezioro stworzone przez meteoryt w niewytłumaczalny sposób zmieniło kolor

Po okrążeniu Słońca opisywany obiekt stał się o wiele jaśniejszy, z czasem stając się na tyle jasnym, by można go było zaobserwować gołym okiem. Fakt, że NEOWISE tak bardzo zyskała na jasności po okrążeniu centralnej gwiazdy Układu Słonecznego nie jest przypadkowy. Kometa została bowiem ogrzana, co przełożyło się m.in. na wyrzucanie większej niż dotychczas ilości materii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News