Whisky Black Bowmore DB5 1964 ma wiele wspólnego z silnikami Astona Martina

W duecie długo dojrzewającego single malta i silniku Astona Martina brakuje tylko cygara, ale i tak na whisky Black Bowmore DB5 1964 skusi się zapewne wielu.

W ramach współpracy między firmą Bowmore i Aston Martin powstała wspomniana whisky Black Bowmore DB5 1964, która kosztuje 65000 dolców. Sporo, ale już chcę to zobaczyć, jak szybko 25 planowanych butelek sprzeda się, kiedy trafi na aukcje tej jesieni.

Istnieje kilka szczegółów, które wpływają na tak wysoką cenę, a wśród nich najważniejszy jest oczywiście rocznik wydestylowania tej whisky. 56-letni trunek będący single-maltem Black Bowmore, to po prostu rzadkość, jako że od 1993 roku światło dzienne ujrzało tylko sześć tysięcy butelek (via Motor1).

Czytaj też: Huawei ma najwięcej stacji bazowych na świecie. Pomaga w tym budowa sieci 5G

W tym wydaniu Black Bowmore 1964 jest jednak coś wyjątkowego – opakowanie. Samo stworzenie butelki zajmuje tydzień i tyczy się to nie tylko fantazyjnie wykończonej podstawy.

Szklana butelka wykorzystuje też w swojej konstrukcji rzeczywisty tłok z silnika w modelu Aston Martin DB5 i jest dostarczana w eleganckim etui, które zawiera książkę opisującą historię Bowmore, sięgającą 1779 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News