W tym niewielkim mobilnym domku znalazło się nawet miejsce na salę kinową

mały dom, Le Chateau Ambulant, dom Baluchona, niewielki mobilny domek

W ramach coraz modniejszego minimalizmu nie sposób przejść obojętnie obok projektów małych, mobilnych domów np. autorstwa firmy Baluchona.

Projekt domu Le Château Ambulant może i nie nie jest zbyt dużym odejściem od poprzednich modeli Baluchona, ale ma kilka fajnych dodatków, których nie można oczekiwać od pozostałych typowych francuskich domków. Mowa o m.in. automatycznym oświetleniu i małym kinie domowym.

Le Château Ambulant ma 6 metrów długości i jest wykończony cedrem z aluminiowym akcentem. Oparty jest na przyczepie dwuosiowej, która zapewnia mu wspomnianą mobilność.

Odwiedzający wchodzą prosto do salonu z dużym oknem i sofą, która zamienia się w podwójne łóżko. W pobliżu znajduje się mały stół jadalny i przestrzenna, jak na tamtejsze warunki kuchnia z solidnym wyposażeniem. Drzwi w niej prowadzą z kolei do łazienki z prysznicem i toaletą.

Schody prowadzą do jedynej sypialni domku Le Château Ambulant, która jest typową malutką sypialnią utrzymaną w stylu loftu z ograniczoną przestrzenią nad głową. Tuż przed łóżkiem w podłodze znajduje się ciekawy mechanizm, który na zawołanie rozkłada schowany ekran, podczas gdy resztą zajmuje się pobliski projektor.

mały dom, Le Chateau Ambulant, dom Baluchona, niewielki mobilny domek

Mały domek Le Château Ambulant został niedawno dostarczony do Bretanii w północno-zachodniej Francji i służy jako główny dom pary i ich psa. Cena pozostaje nieznana.