W Hiszpanii powstanie centrum badawcze Virgin Hyperloop One za pół miliarda dolarów

Virgin Hyperloop One

Wszystko po to, aby przyśpieszyć rozwój systemu hyperloop, czyli jednego z najbardziej innowacyjnych sposobów na transport. Jego działanie bazujące na polu magnetycznym i unoszeniu się w specjalnej tubie, to temat na zupełnie inny materiał, dlatego teraz skupmy się na najnowszej inwestycji Virgin Hyperloop One.

To firma, która jako jedna z niewielu dąży do rozwoju tego sposobu transportu. Za sobą ma jednak pokaźne doświadczenie oraz wsparcie finansowe, o czym świadczy najnowszy plan wybudowania nowego centrum badawczo-rozwojowego w Bobadilli. To jedno z niewielkich miasteczek na terenie Hiszpanii, które zasili w 2020 jedna z najbardziej zaawansowanych placówek Virgin Hyperloop One. Będzie to pierwsza inwestycja akurat firmy w rozwój hyperloop na terenie Europy. Podobne plany ma Hyperloop Transportation Technologies, który celuje we Francję.

Czytaj też: Chiny inwestują miliard dolarów w odpowiednik Hyperloop

Nowe centrum ma mieć powierzchnię rzędu 19000 metrów kwadratowych, na które zostanie przeznaczone 500 milionów dolarów. Po jego ukończeniu (rok 2020) mają się tam rozpocząć nowe testy i badania, mające na celu rozwój hyperloop. Szkoda, że nie postawiono na Polskę (my przecież też możemy pochwalić się małymi miejscowościami!), ale przecież my mamy swoje własne Hyper Poland!

Źródło: theverge
Zdjęcia: Virgin Hyperloop One