Volkswagen ID4 próbuje ukryć się pod wyglądem Kii

Volkswagen ID 4 promocja USA Electrify America

Tym razem elektryczny Volkswagen ID4 w przedprodukcyjnej wersji został dostrzeżony na publicznych drogach w wydaniu, które aż za bardzo przypomina crossover Kii. To jednak tylko sztuczka producenta.

Nie dajcie się więc zmylić – to Volkswagen ID.4, który powinien zadebiutować jeszcze w tym roku, ciesząc się dwoma silnikami elektrycznymi o łącznej mocy 302 koni mechanicznych. Podstawą będzie dla niego platforma VW MEB, a zasięg na jednym ładowaniu wyniesie do około 500 km.

Poniżej widźmy ciągle ten sam samochód, jak w poprzednich ujęciach szpiegowskich… tyle że z przednią konsolą naśladującą samochód Kii (via Motor1). Nie ma innych niespodzianek pod względem zewnętrznego kształtu i wymiarów pojazdu, a my możemy pokusić się o stwierdzenie, że patrzymy na ostateczną wersję nadwozia samochodu.

Czytaj też: Czy AMG A45 S ma szanse z BMW M8 Competition na prostej?

Warto przypomnieć, że ID4 będzie dla Volkswagena drugim całkowicie elektrycznym modelem po hatchbacku ID.3, występując w dwóch wersjach nadwozia.

Z kolei biorąc pod uwagę modułowy charakter platformy MEB, na której oparty jest ID.4, Volkswagen zapewne zaoferuje tego SUVa z szeregiem opcji układu napędowego. Tańsze warianty mogą obejmować pojedynczy silnik elektryczny montowany z tyłu, czy mniejsze zestawy akumulatorów.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News