Ujawnienie nowego Citroena e-C4 to w skrócie rozczarowanie

Citroen e-C4, nowy Citroen C4, crossover C4, elektryczny C4 Citroen

Citroen postanowił, że hatchback jest już passe i tak właśnie powstał świeżutki crossover e-C4. Niestety ujawnienie tego elektrycznego modelu jest rozczarowujące przez brak najważniejszych informacji.

Citroen wie, że tradycyjne hatchbacki nie są już tak popularne jak kiedyś, więc aby mieć pewność, że e-C4 zdobędzie więcej klientów, głównie powiększył nieco model C4.

Producent mówi o nim (via InsideEVs), że:

Reprezentuje nową koncepcję designu w sercu tego segmentu o wyjątkowej i odważnej tożsamości. Dzięki podwyższonej postawie kształt nadwozia łączy elegancję i dynamikę hatchbacka, subtelnie przyjmując pewne cechy SUVa dla zwiększenia siły i charakteru. Aerodynamiczny i płynny, odzwierciedla znaki towarowe Citroëna, jednocześnie wprowadzając nowy wyraz stylu do oferty.

Chociaż Citroen ujawnił nawet wnętrze e-C4, które nabrało nowoczesnego stylu i dwóch cyfrowych wyświetlaczy w połączeniu z minimalizmem i niewielką ilością przycisków analogowych. Jeśli chodzi o technologię i funkcje, nie ujawnił jednak wiele. Producent wspomniał tylko, że zawieszenia C4 i e-C4 otrzymają progresywne poduszki hydrauliczne, a także fotele Advanced Comfort.

Czytaj też: Debiut trzeciej generacji Mazdy BT-50 2021

Chociaż tego typu ujawnienie nas rozczarowało, wiemy, że najważniejsze informacje zostaną ujawnione już 30 czerwca, a więc w dniu debiutu tych nowych Citroenów. Wtedy też poznamy pewną innowację, którą firma utrzymała w tajemnicy, ale dziś musimy tylko zadowolić się wyglądem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News