Czym będzie tryb kraba w elektrycznym Hummerze?

tryb-kraba-hummer-ev

Elektryczny napęd w samochodach otwiera zupełnie nowe drogi w myśl napędzania czterokołowców, co zwłaszcza ma zastosowanie przy silniku przy każdym kole. Przykładem tego będzie tryb kraba w elektrycznym Hummerze.

Jak pisaliśmy już dawno, GM postanowiło przywrócić do życia markę Hummer, rozpoczynając tę przygodę w elektrycznym stylu i modelem pickupa GMC Hummer EV.

Ten będzie mógł pochwalić się układem napędowym o mocy 1000 koni mechanicznych i momencie obrotowym rzędu 15591 Nm. Te wartości, to nie przelewki, ale jako terenowe cacko, moc i moment, to nie wszystko, co ma wpływ na sprawność w trudnych warunkach.

Dla terenowych pojazdów kluczowe są przede wszystkim właściwości jezdne oraz tryby, do których zalicza się ogłoszony właśnie Tryb Kraba (Crab Walk), który trafi do Hummera EV.

Czytaj też: To najpewniej prototyp SUVa Purosangue Ferrari

Chociaż dostaliśmy tylko zwiastun, ten – jak zresztą nawiązane do kraba – wiele nam mówi. W pewnym momencie powyższego zwiastuna możecie dojrzeć obecność układu kierowniczego na cztery koła, co w połączeniu z ich niezależnym napędem, otworzy ogromne możliwości marce w myśl podbijania terenu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News