Toyota Corolla w wydaniu Apex może zachwycić

Nadszedł dla Toyoty czas, aby ujawnić światu model Corolla po wizycie w oddziale Toyota Racing Development. Tam bowiem powstała nowa Corolla Apex Edition 2021.

Corolla Apex Edition to nieco bardziej sportowa wersja tego kompaktowego sedana marki, która produkcyjnie zostanie ograniczona do zaledwie 6000 egzemplarzy w tym roku modelowym. W oparciu o wykończenia SE i XSE, Apex Edition otrzymuje 2,0-litrowy czterocylindrowy silnik Corolli, który zapewnia moc na 169 koni mechanicznych i 205 Nm momentu obrotowego. To od klienta zależy, czy wyposaży ten silnik w sześciobiegowego manuala, czy w przekładnie CVT, czyli wariator.

Podczas gdy Toyota nie wprowadziła żadnych zmian w układzie napędowym, Apex Edition przynajmniej zapowiada się na bardziej dynamiczny model. Siedzi bliżej ziemi o całe 0,6 cala, a na dodatek jest o 47% sztywniejszy z przodu i 33% sztywniejszy z tyłu za sprawą unikalnych sprężyn z wewnętrznymi amortyzatorami odbicia (via Motor1).

Czytaj też: Dodge Viper kontra Audi R8, czyli wielki pojedynek V10

Pod kątem wyglądu Corolla Apex Edition ma niestandardowy zestaw karoserii, a dokładniej mówiąc tylny spojler i miedziane akcenty na całej powierzchni. Całość dopina zdecydowanie imponująca przedni kratka oraz wykończone na czarno 18-calowe felgi, które są charakterystyczne dla Apex Edition i lżejsze niż „zwykłe”.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News