Toyota Camry już oficjalnie na 2021 rok

Oto Toyota Camry 2021 już oficjalnie i z wieloma ulepszeniami na karku, wśród których te najbardziej znaczące zmiany w asortymencie obejmują nawet nowe wykończenia.

W obecnej generacji Camry jest już z nami od trzech lat, choć i tak to nic w porównaniu do prawie 40 lat na karku. Ze znaczących nowości ten model otrzymał pakiet Toyota Safety Sense 2.5, który będzie standardem we wszystkich wersjach i zapewni szereg ulepszeń. Mowa o wyższej jakości kamerach i czujnikach, poprawie reakcji w warunkach słabego oświetlenia, awaryjnego wspomagania kierownicy, adaptacyjnego tempomatu z płynniejszym wyprzedzaniem i asystenta zmiana pasa ruchu.

Nowością w 2021 roku jest też wydanie Camry XSE Hybrid. Podobnie jak tradycyjny XSE, jego wydanie hybrydowe zyskuje nowy wygląd dzięki błyszczącym, czarnym akcentom, reflektorom LED, nowym 19-calowym felgom, a także różnym skórzanym wykończeniom w kabinie. Mechanicznie jednak to ciągle 2,5-litrowy czterocylindrowy hybrydowy układ napędowy o mocy 208 koni mechanicznych i momencie rzędu 221 Nm.

Pozostałe wydania Toyoty Camry 2021 również doczekały się aktualizacji wizualnych. Każdy otrzymał odświeżoną maskownice, a bazowa wersja L została zastąpiona wydaniem LE. Wewnątrz z kolei kabinę może ozdobić albo 7-, albo 9-calowy ekran dotykowy infotainment z dodatkiem cyfrowego zestawu wskaźników wykończeniu XLE i XSE.

Czytaj też: Jak powstaje elektryczny Porsche Taycan?

Oprócz wspomnianego wyżej hybrydowego układu napędowego do wyboru są dwa tradycyjne silniki benzynowy: 2,5-litrowa czterocylindrowa i 3,5-litrowa jednostka V6 o mocy kolejno 203 i 301 KM i momentem obrotowym 250 i 362 Nm (via Motor1).

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News