To nagranie pokazuje tubylca z najbardziej zagrożonego plemienia na świecie

Amazonia, film Amazonia, tubylec Amazonia, Awa, plemię Awa, Awa Amazonia, film Amazonia,

W niedawno opublikowanym filmie widać tubylca z Amazonii. Obwąchuje on maczetę, patrzy w kierunku kamery i znika w liściach – prawdopodobnie zauważył, że jest kamerowany. 

Jest to najpewniej członek plemienia Awa z Brazylii. Jest to plemię zagrożone przed drwali oraz inne osoby, dla których liczy się biznes. Wkraczają one coraz bardziej na terytorium plemienia.

Czytaj też: 200 lat po porażce Napoleona na polu bitwy odkryto kończyny i amunicję

Większość członków plemienia Awa miała już wcześniej kontakt z ludźmi, ale niektórzy dalej nie mieli. Najpewniej przykład takiej osoby widoczny jest na filmie. Zdjęcia satelitarne obszaru pokazują, że coraz więcej lasu znika. Jest on kluczowy dla plemienia, bowiem jest opiera się ono na łowiectwie i zbieractwie. Bez drzew nie ma mowy o ich przetrwaniu. W związku z tym plemię określane jest mianem najbardziej zagrożonego na świecie.

Przyszłość nie jest różowa. Prezydent Brazylii oskarżany jest o antyśrodowiskowe ideologie, które szkodzą Amazonii i jej mieszkańcom. Mamy jednak nadzieję, że jakoś uda się uchronić wszelki plemienia tam mieszkające.

Czytaj też: Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób ten pasożyt kontroluje mrówki-zombie

Źródło: Livescience