Test karty graficznej Palit GTX 1060 Super JetStream 6 GB

GTX 1060 6GB jest bardzo często wybieraną konstrukcją w cenie do 1500 zł. Na rynku znajduje się wiele różnych modeli. Jednym z ciekawszych jest Super JetStream od Palita. Zapraszam do testu!

Grafika została zapakowana w dosyć duże opakowanie, które zostało zorientowane pionowo, a nie jak większość producentów robi, poziomo. O dodatkach nic Wam nie powiem, ponieważ w środku nic nie było- taki jest urok wersji dla testerów. Grafiki przechodzą z rąk do rąk i w końcu wszystkie dodatki znikają z pudełka :P. GTX 1060 Super JetStream jest dużą, trzyslotową konstrukcją o długości 248 mm. Wygląda ona ładnie, ale bez szaleństw. Większość jest szara, jednakże obecne są także czarne wstawki. Z boku znajduje się też podświetlenie, które można ustawić, aby działało w zależności od temperatury lub całkowicie wyłączyć. Także można dowolnie dostosować jego kolory. Górna część została wykonana z tworzywa sztucznego. Jedynie tylni backplate jest w pełni metalowy. Za chłodzenie odpowiadają dwa 90 mm wentylatory, które posiadają specjalnie zakrzywione łopatki. Pozytywnym aspektem jest ich tryb pracy- jeśli temperatura wynosi poniżej 50°C to śmigła pozostają wyłączone. Ci ciekawe każdy wentylator obraca się w inną stronę. Karta posiada także wspornik z otworami w kształcie plastra miodu, które mają dodatkowo poprawiać przepływ powietrza. GTX 1060 Super JetStream zasilany jest z jednego złącza 6 pin i nie posiada złącza SLI, podobnie jak wszystkie konstrukcje oparte na GTX 1060. Z ciekawych rzeczy to grafika posiada podwójny BIOS, który w pewnych przypadkach może okazać się niezastąpiony. Przejdźmy teraz do wyjść. Karta posiada wyjście DVI, HDMI 2.0b oraz 3 DisplayPort 1.4.

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080

Testy w rozdzielczości 2560 x 1440

Temperatury, głośność, pobór prądu

Podsumowanie

Grafika jest bardzo wydajną konstrukcją jak na swoją cenę. Zapewnia ona w pełni komfortową rozgrywkę w Full HD. W rozdzielczości 2560 x 1440 karta często nie osiąga 60 FPS, ale uzyskane wyniki oscylują około 50 klatek. Jednakże są tu już wyjątki, gdzie klatki spadają znacznie poniżej tych wartości. W porównaniu do GTX 1070 od Asusa jest ona o około 25 punktów procentowych mniej wydajna. GTX 1060 Super JetStream jest także stosunkowo chłodną konstrukcją. Jej wielkim plusem jest za to kultura pracy- karta posiada tryb półpasywny więc w spoczynku jest idealna cisza. Natomiast pod obciążeniem także jest bardzo cicho- duży plus dla Palita. Pod względem poboru prądu też jest ok- karta pobiera znacznie mniej pod obciążeniem niż GTX 1070.

Palit GTX 1060 Super JetStream 6 GB kosztuje około 1370 zł i jest to średnia półka cenowa patrząc na wszystkie karty GTX 1060 6 GB. Uważam, że karta jest bardzo dobrym wyborem w tej cenie. Została ona dosyć mocno podkręcona na rdzeniu przez co prezentuje całkiem niezłą wydajność. Szkoda tylko, że pamięci także nie zostały podkręcone. Co ważne, GTX 1060 Super JetStream jest też bardzo cichą konstrukcją. Dodatkowo został on dobrze wykonany, posiada dwa Biosy oraz boczne podświetlenie. Zdecydowanie warto zainteresować się propozycją od Palita.

Za udostępnienie części gier do platformy testowej dziękujemy firmie Kinguin.net