Test Inno3D GeForce GTX 1050 Ti X2

Kolejna z grafik, jaką mam przyjemność Wam przedstawić, to Inno3D GeForce GTX 1050 Ti X2. Jeśli jesteście ciekawi jak wypadnie ona w grach na maksymalnych oraz średnich ustawieniach to zapraszam do lektury testu.

Wygląd Inno3D GeForce GTX 1050 Ti X2

Karta została zapakowana w standardowy dla Inno3D karton. Ma ona wymiary 195 mm x 99,8 mm i zajmuje 2 sloty PCI. Wygląda ona przeciętne, ot taka zwykła grafika. Nie ma ona nawet backplate więc jest to po prostu standardowa konstrukcja. GTX 1050 Ti X2 chłodzony jest za pomocą dwóch 80 mm wentylatorów, które posiadają specjalne skrzydełka, które mają pozytywnie wpłynąć na temperatury oraz kulturę pracy. GTX 1050 Ti X2 nie posiada trybu półpasywnego ani wejść na kable zasilające z zasilacza – to co jest w stanie dostarczyć złącze PCI Express karcie wystarcza do działania. Odnośnie wyjść obrazu do do dyspozycji są trzy gniazda: DVI-D, HDMI 2.0b oraz DisplayPort 1.4. Wykonanie karty jest dobre ale jest ona strasznie plastikowa – widać od razu, że nie jest to grafika warta paru tysięcy ale tańszy model.

Czytaj też: Podkręcony RTX 2080 Ti bije wszelkie rekordy 3DMarka

Platforma testowa

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080 przy średnich ustawieniach

Testy w rozdzielczości 1920 x 1080 przy maksymalnych ustawieniach

Temperatury, głośność, pobór mocy

Karta GTX 1050 Ti X2 w testach wypadła dobrze. Na maksymalnych ustawieniach przy niektórych grach ilość FPS była zbyt mała aby móc mówić o płynnej rozgrywce. Natomiast wystarczyło wtedy zmienić ustawienia na średnie aby zyskać komfort rozgrywki w rozdzielczości Full HD. Karta wypadła więc zgodnie z oczekiwaniami. GTX 1050 Ti X2 jest dosyć chłodną konstrukcją, która nie potrzebuje dużo mocy do działania. Natomiast śmieszna sprawa jest z kulturą pracy – w spoczynku i pod obciążeniem głośność praktycznie jest taka sama co świadczyć może o niewielkich zmianach w obrotach wentylatorów.

Podsumowanie

Inno3D GeForce GTX 1050 Ti X2 kosztuje około 800 zł. Jest to więc jedna z tańszych konstrukcji opierających się o 1050 Ti. Największą jej wadą jest wszechobecny plastik, z którego grafika została wykonana. Poza tym, patrząc na cenę, wypada ona dobrze. Wyniki wydajnościowe są zgodne z oczekiwaniami, karta jest też chłodna i w miarę cicha. Jeśli szukacie grafiki za około 800 zł to warto zwrócić uwagę na propozycję od Inno3D.