Tesla interesuje się Polską, dzięki inwestycjom PGNiG

Tesla polska Pgnig

Wygląda na to, że dla Elona Muska Polska wcale nie jest „jakimś tam kolejnym państwem”, bo w ramach inwazji firmy Tesla na Europę, ta coraz więcej naciska na nasz kraj.

Tesla w Polsce z jakim celem?

Jak zauważyła zagraniczna strona Teslarati, Tesla zamieściła ogłoszenia o zatrudnieniu techników serwisu terenowego w Warszawie i najpewniej ma to spory związek z ogłoszeniem naszych władz w Polsce z czerwca. Jak zapewne wiecie, nasz rząd zarządza PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) i przed 4 miesiącami ogłosił inwestycję rzędu 4 miliardów złotych w energię odnawialną.

Czytaj teżTesla wyprodukuje baterie do łodzi pasażerskich
Czytaj też:
 Spalinowy generator zamiast kabli rozruchowych? Czyli Tesla na benzynę
Czytaj też: 
Tesla za 95000 zł! Elon Musk ujawnił swój najtańszy Model

PGNiG planuje przeprowadzić całą inwestycję w ciągu najbliższych kilku lat, a według Instytutu Ekonomiki Energii i Analiz Finansowych spółka planuje osiągnąć moc produkcyjną 900 MW z energii odnawialnej, aby pomóc krajowi w przejściu na czystsze źródła energii.

Dzięki rosnącemu wsparciu dla „czystej energii” ze strony rządu w Polsce, Tesla może zacząć podbój naszego rynku energetycznego, co realizuje już w innych krajach poprzez instalację dachówek solarnych, czy magazynów energii.

Czytaj teżTesla poczyniła kolejny krok do rozwoju elektrycznych samochodów, czyli nowe ogniwa 4680
Czytaj też: 
Oto Tesla Model S Plaid, który wgniecie Was w fotel
Czytaj też: 
Tesla szykuje lifting Modelu 3

To ogłoszenie następuje po informacji ze strony firmy, według której sektor energetyczny Tesli znacznie rozwinął się w drugim kwartale 2020 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News