Tank X od Rezvani ma więcej z SUVa niż z czołgu

Kalifornijska firma Rezvani zaprezentowała dziś swój nowy produkt, a dokładnie następcę samochodu Tank sprzed roku. Tym razem Tank X nie poszedł w stronę militarnych dodatków, a klasycznego pojazdu z nowoczesnym charakterystycznym sznytem.

Nazwanie Tank X zwyczajnym SUVem byłoby zwyczajną ujmą na honorze producenta, który opisuje go mianem „XUV” – xtreme utility vehicle. Najważniejszą zmianą względem podstawowego wariantu ma być sam silnik prosto od Dodge. Jest nim 6,2-litrowa jednostka Hellcat V8 zapewniająca całe 707 koni mechanicznych oraz 962 niutonometrów momentu obrotowego. Jest jednak przeznaczony nie na front, ale np. do jazdy po trudnym terenie. Stąd też brak pancerza, kuloodpornych szyb, czy wytrzymałości na miny lądowe znanej z Tank XUV Military Edition. Fani militarnych dodatków będą mogli jednak wyłożyć 5500$ na dodatek w postaci termowizji.

Tank X zapożyczył jednak kilka rozwiązań ze swojego militarnego kuzyna… ale za dodatkową opłatą. W skład tych dodatków wchodzi m.in. możliwość dorzucenia na pokład napędu 4×4, zamontowania efektywnego oświetlenia LED na dachu, czy zmodernizowanego zawieszenia oraz kół. Deskę rozdzielczą każdego wariantu wzbogaci jednak 7.9-calowy ekran informacyjny i head-up. Całość dopełnia iście diabelskie wykończenie z intensywnie czerwonej skóry, którą pokryto głównie fotele.

Cena początkowa samochodu Tank X zaczyna się od 259000$, co rośnie drastycznie wraz z dodatkami. Całkiem spora podwyższa od podstawowego modelu Tank, który kosztuje już 165000$.

Źródło: NewAtlas
Zdjęcia: Rezvani