Oto Take and drive. Planer podróży miejskiej wygląda genialnie

take and drive, planer podróży

Take&drive to aplikacja, która ma znacząco ułatwić Wam poruszanie się po europejskich miastach. Planowanie podróży wygląda na banalne.

Myślałem, że JakDojade.pl oraz Mapy Google w zupełności wystarczą do poruszania się po mieście. Ale autorzy Take&drive wynieśli planowanie podróży na zupełnie nowy poziom. Połączono tutaj masę aplikacji i usług w jedną appke, która pozwala w prosty sposób dać nam znać jak najlepiej (i czym!) dostać się z punktu A do punktu B.

Jest nawet integracja z GPS w pojazdach miejskich

Aplikacja pokazuje, jak połączyć różne środki transportu w ramach jednej trasy (np. jak skrócić podróż komunikacją miejską w połączeniu z hulajnogą. Jeżeli w okolicach trasy znajduje się hulajnoga, planer powie użytkownikowi, czy bardziej „opłaca” mu się wziąć hulajnogę i np. podjechać na inny przystanek, na którym szybciej się przesiądzie, czy jednak czekać na autobus.

Czytaj też: Cztery fabrycznie nowe Polonezy FSO odnalezione, a wśród nich unikat

Jak zacząć korzystać z appki dostępnej w Google Play i AppStore? Po wprowadzeniu miejsca, do którego chce dojechać użytkownik, aplikacja pokazuje, jak najlepiej dostać się do celu. Podpowiada trasy, znajduje najbliższe pojazdy na minuty, połączenia autobusowe/tramwajowe (wraz z informacjami o opóźnieniach), a także informuje, o której użytkownik będzie na miejscu i ile zapłaci za podróż.

Jedynym minusem aplikacji, który aktualnie dostrzegam to to, że prawdopodobnie nie wszystkim spodoba się potrzeba posiadania masy kont w różnych usługach umożliwiających transport miejski. Jeśli jednak komuś zależy na czasie – Take&drive wygląda idealnie. Appkę wypróbujecie w Polsce w takich miastach jak: Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Katowice, Sosnowiec, Gliwice, Łódź, Lublin, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów, Częstochowa, Białystok, Koszalin, Kielce, Toruń, Olsztyn.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News