Tajemniczy elektryczny crossover Kii wyszpiegowany

Tajemniczy elektryczny crossover Kii, elektryczny crossover Kii, zdjęcia crossovera Kia

Dziś po raz pierwszy uzyskaliśmy wgląd na zupełnie nowy elektryczny crossover Kii, który przemierzał sławny tor w solidnym kamuflażu.

Elektryczny crossover Kii w obiektywie

Nurburgring w Niemczech, to idealne miejsce dla prototypów nowych samochodów, które podczas wycisku na tym ponad 20-kilometrowym torze pokazują swoje mocne i słabe strony. Jest to więc ważna część rozwoju pojazdów, co w przypadku tego modelu Kii zyskuje jeszcze bardziej na znaczeniu, jako że to pierwsze w pełni autorskie elektryczne cacko tego producenta.

Czytaj też: Kia Sportage 2022 wyszpiegowana na Nurbugring
Czytaj też: Kia zajmie się stworzeniem platformy dla pojazdów wojskowych nowej generacji
Czytaj też: To koniec dla śmigłowców szturmowych Bell AH-1W „Super Cobra”

W przypadku tego elektrycznego crossovera nadal nie posiadamy nawet jego nazwy, ale przypomina pewne połączenie koncepcji Kia Imagine oraz Futuron sprzed roku, a nawet nowego SUVa Sportage, kiedy spojrzymy na niego z boku. Linie tego modelu są jednak ostrzejsze, a dach wygląda na niższy, choć kamuflaż robi w tej kwestii swoje.

Czytaj też: Kia Stinger nowej generacji, to jeden wielki znak zapytania
Czytaj też: Kia zmieni się nie do poznania w 2021 roku
Czytaj też: Kia Stonic GT 2021, czyli więcej charakteru w małym crossoverze

Jak podaje źródło, Motor1, elektryczny napęd tego crossovera Kii zdradził sam hałas… a raczej jego brak, podczas pokonywania toru. Wiemy również, że ten EV będzie pierwszym samochodem elektrycznym tej firmy i oprze się na platformie Electric-Global Modular firmy Hyundai. Premiera może nastąpić w następnym roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News