Reklama

Obejrzyjcie sprzęt pilota helikoptera Apache

sprzęt pilota helikoptera Apache, sprzęt pilota Apache

Nowy oficjalny film przegotowany przez Organizację Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) rzucił nowe światło na sprzęt pilota helikoptera Apache, którego nie chce użyć zapewne żaden z nich.

Sprzęt pilota helikoptera Apache

Na materiale z udziałem chorążego armii brytyjskiej i aktywnego pilota WAH-64 Apache dowiadujemy się, co będzie miał do dyspozycji pilot, kiedy będzie zmuszony walczyć już poza helikopterem za linią wroga. Oczywiście podstawowym wyposażeniem jest broń, czyli karabinek szturmowy SA80 z krótszą lufą.

Czytaj też: Ten myśliwiec zestrzelił samego siebie, czyli o F-11 Tiger
Czytaj też: Piloci USA Mikołajami, czyli operacja Christmas Drop
Czytaj też: Pokaz wyjątkowej współpracy i pocisku Precision Strike Missile

Nie brakuje też ochrony ciała w postaci BALCS (Body Armor/Load Carriage System), czyli kamizelki, która chroni użytkownika przed ostrzałem z broni strzeleckiej i zapewnia wiele miejsca na podręczne sprzęty, czy pistolet Glock 17. Tam też znajduje się praktycznie cały sprzęt.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – militaria [27.12.2020]
Czytaj też: Chińskie i rosyjskie bombowce zaliczyły wspólny test
Czytaj też: Nowa artyleria USA strzela rekordowo daleko

Dla bardzo awaryjnej akcji ratunkowej są przeznaczone zestawy pasów, dzięki któremu można przetransportować kogoś pod kadłubem helikoptera szturmowego. W sumie cały zestaw pilota Apache waży 30 kilogramów i sprowadza się do 18 elementów, a wśród nich nie zabrakło: specjalistycznego noża, wody, śpiwora, termicznej bluzy, dodatkowych ubrań, flary, heliografu, taśmy odblaskowej, radia, czy apteczki pierwszej pomocy.