Sprzedaż smartfonów w Chinach ratuje tylko Huawei – Apple notuje słaby okres

Sprzedaż smartfonów w Chinach odpowiada temu co dzieje się na całym świecie. Jedynie Huawei zdaje się wychodzić z opresji.

Rynek smartfonów nie ma się ostatnio zbyt dobrze. Sprzedaż wielu rozpoznawalnych marek spada. Zdaje się, że rynek aktualnie nie zamierza tak szybko wymieniać smartfonów, bo te które kupiono 2-3 lata temu wciąż sobie dobrze radzą. Brak tutaj innowacji, którą mogłyby wprowadzić składane telefony.

Czytaj też: HTC wypuści kolejny smartfon blockchain

Zwijające się ekrany nie radzą sobie jednak najlepiej i póki co słyszy się raczej o opóźnionych premierach niżli o kolejnych zapowiedziach innych producentów. Słabnącą sprzedaż smartfonów możemy również zauważyć w Chinach.

Niemalże wszyscy producenci zanotowali spore spadki sprzedażowe w porównaniu do analogicznych okresów. Wyjątkiem jest tutaj Huawei, który poradził sobie bardzo dobrze. Zupełną przeciwnością jest natomiast Apple.

Ogółem, na całym rynku chińskim sprzedano w okresie od stycznia do marca 2019 88 miliona urządzeń. Rok temu było to 90,7 miliona. Huawei sprzedał jednak 29,9 miliona smartfonów, a rok temu ich wynik wynosił 21,2 miliona. Apple za to zaliczyło spadek z 9,3 miliona do 6,5 miliona. Dla Amerykanów jest jednak nadzieja, ponieważ sama końcówka marca wskazywała już na lepsze wyniki. Udało się to osiągnąć poprzez obniżenie ceny iPhonów w Chinach.

Czytaj też: Motorola Razr (2019) zauważona na renderach prasowych

Źródło: phonearena.com