Sprzedaż PlayStation 5 ujawniona. Sony traciło na konsolach?

Sprzedaż PlayStation 5 ujawniona. Sony traciło na konsolach?

Nowa konsola Sony zadebiutowała w połowie listopada ubiegłego roku, a już teraz sprzedaż PlayStation 5 mówi jasno – mamy hit. Niebywały hit sprzedażowy.

Sprzedaż PlayStation 5 zachwyca, ale…

Sony sprzedało 4,5 miliona konsol PlayStation 5 do końca 2020 roku, czyli o 3,2 razy więcej niż w przypadku konsol PlayStation 4 w tym samym czasie. Niestety firma potwierdziła, że PlayStation 5 jest sprzedawane ze stratą po stronie producenta, która „wynika ze strategicznych cen sprzętu PS5, które były niższe niż koszty produkcji”.

Czytaj też: Płyty ASUS ROG Z590 z ciekawą funkcjonalnością
Czytaj też: Laptopy z RTX 3060 są już dostępne
Czytaj też: Czym jest DLSS firmy NVIDIA? Rewolucyjna technologia dla GeForce RTX pod lupą

Sony zauważyło, że wciąż jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu, jakim jest sprzedaż 7,6 mln PS5 do końca marca 2021 roku. Idąc dalej w statystyki, Sony odnotowało wzrost do 103,7 mln sprzedanych gier, co stanowi wzrost z 83,3 mln w tym samym kwartale 2019. Co ważne, z tej liczby sprzedaży aż 18,4 mln sztuk zostało sprzedanych bezpośrednio przez Sony.

Czytaj też: Zasilacz SilverStone ET500-ARGB celuje w budżetowy segment
Czytaj też: Mobilny procesor Intel Alder Lake-P pojawił się na Geekbench
Czytaj też:
AMD wypuszcza sterowniki Adrenalin 21.2.1

W Polsce z kolei, jak zresztą na całym świecie, jak dostępność PlayStation 5 była niska, tak na tym poziomie pozostaje. Za wersję Digital Edition zapłacimy nieco ponad 3000 zł, a pełnoprawną, bo z napędem, już 4000 zł.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News