Reklama

Przygotujcie się na sportowego Nissana Z Proto

Nissan ruszył pełną parą z zapowiedziami swojego nowego samochodu sportowego, który ma dumnie przedłużyć rodzinę modeli Z. Nissan Z Proto nadciąga!

Dokładniej mówiąc, Nissan Z Proto zadebiutuje 16 września, a kolejny zwiastun jest dodatkowym potwierdzeniem, że stylistyka zewnętrzna będzie wzorowana na modelach Z z przeszłości, klip pokazuje okrągłe reflektory podobne do Nissana Fairlady Z/Datsun 240Z i tylne światła inspirowane tymi z 300ZX (Z32).

Coraz lepiej poznajemy również zaktualizowane logo Z zdobiące tylny słupek jako kolejny ukłon w stronę samochodów Z z przeszłości (via Motor1).

Nissan pozwolił nam również zajrzeć do wnętrza kabiny, gdzie dostrzegamy zwiastun obecności dźwigni zmiany biegów. MANUAL BĘDZIE W GRZE!

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – motoryzacja [06.09.2020]

Chociaż szczegóły dotyczące specyfikacji technicznych pozostają owiane tajemnicą, Nissan twierdzi, że nowy samochód Z łączy w sobie „motyw retro z nowoczesną technologią” i „nie zawiedzie”.

Są szanse, że oficjalne ujawnienie będzie technicznie dotyczyło prototypu, biorąc pod uwagę użycie słowa „Proto” w nazwie, ale powinno być zbliżone do produkcyjnego modelu.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News