Split screen Black Ops 4 usunięty z gry – skąd taka decyzja?

Split screen Black Ops 4 nagle zniknął. Co się stało z tą opcją w grze?

Zapewne wielu z Was nawet nie wiedziało o tym, że w Call of Duty: Black Ops 4 jest dostępny tryb podzielonego ekranu. Wielu o tej opcji zapomina, a autorzy gier tej serii nie chwalą się taką opcją niemalże w ogóle. Ale tak – w Black Ops 4 możecie zagrać ze swoim znajomym na jednej kanapie i razem walczyć w klasycznym trybie sieciowym, Zombie czy Blackout.

Czytaj też: Premiera GRID przesunięta – grą interesuje się za mało osób

Problem jednak w tym, że Treyarch nagle go usunęło. Temat nie wypłynął zbyt szybko na powierzchnię, bo z tej opcji korzysta raczej mała część graczy. Faktem jednak jest, że od 25 czerwca, kiedy dodano nową zawartość do gry, nie możemy grać z kimś obok nas. W końcu doczekaliśmy się odpowiedzi Treyarch na tę kwestię.

Aktualizacja z 25 czerwca do Black Ops 4 wprowadziła pewne problemy w trybie podzielonego ekran […], w związku z czym tymczasowo wyłączyliśmy te opcję, do czasu aż zespół znajdzie rozwiązanie problemu. To rozwiązanie udało się już znaleźć i zostanie one wprowadzone 9 lipca […]. Naprawa wymagała kilku zmian w kodzie, przez co nie mogliśmy załatać tego prostym hotifxem.

Jeśli teraz czekacie na powrót tej opcji, bo chcecie zobaczyć jak się sprawuje to… nie do końca polecam robienie tego na zwykłych wersjach konsol. Black Ops 4 w Blackout już ledwo dycha na PlayStation 4 i Xboksie One, a dodanie kolejnego gracza bardzo pogarsza grafikę, psuje płynność i ucina ekran. O wiele lepiej bawiłem sie w ten sposób w Black Ops 3.

Czytaj też: Niesamowicie tani Xbox nowej generacji jednak powstaje!

Źródło: kotaku.com