Speedrunner przerywa grę w 97 godzinie przez drobną pomyłkę

Speedrunner przerywa grę po swoim małym błędzie. Cała sytuacja miała miejsce w… 97 godzinie rozgrywki.

Nawet nie chcę myśleć co czuje pewien speedrunner, który musiał przerwać grę w 97 godzinie. Baffan to streamer, którego osiągnięciem jest między innymi to, że w grze Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean zdobył 100 procent przedmiotów w 341 godzin, 20 minut i 3 sekundy.

Czytaj też: Dodatki do Control zdradzają powrót bohatera popularnej gry

Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean jest ogromną grą na Nintendo GameCube, a Baffan miał ochotę poprawić swój czas. W związku z tym przygotował się do streamu podzielonego na piętnaście dni. Wiedział on, że może napotkać problemy, bo podczas jednej z prób bicia rekordu Twitch przerwał jego transmisję za nie-granie. W grze jest bowiem przedmiot, który zmienia się w inny item po upływie dwóch tygodni. Prawdziwych dwóch tygodni. Gra chodziła więc przez noc, a wtedy Baffan nie grał.

Streamer był jednak zdeterminowany do powtórzenia próby. Tylko, że i tym razem nie wyszło. Okazuje się, że w Baten Kaitos: Eternal Wings and the Lost Ocean jest zadanie, za które możemy otrzymać dwa przedmioty. Oddając jedzenie głodującym dzieciom możemy odebrać nagrodę po 13 itemach i po 21. Baffan chciał skrócić swój rekord więc oddał 21 przedmiotów na raz. Okazało się, że gra w takiej sytuacji nagradza go tylko za 21 przedmiot. Po przedmiocie za 13 sztuk jedzenia nie ma wtedy ani śladu.

Streamer był zachęcany do wczytania zapisu, ale okazuje się, że ostatni save jest godzinę do tyłu. Baffan przyznaje, że mógłby to zrobić, ale jest aktualnie w tak złym nastroju, że nie zamierza tego robić.

Czytaj też: Minecraft na Oculus Quest coraz bliżej

Źródło: kotaku.com