Specyfikacja, cena i data premiery PlayStation 5 w najnowszych przeciekach

Pytanie tylko, czy prawdziwych?

Specyfikacja, cena i data premiery PlayStation 5 w najnowszych przeciekach
Specyfikacja, cena i data premiery PlayStation 5 w najnowszych przeciekach

Dziś podrzucono mi cholernie ciekawy zbiorek informacji, jakie rozpisał ktoś na pastebin, poruszając głównie kwestie dotyczące PlayStation 5. Normalnie zbyłbym takie plotki, ale w teorii pochodzą od kogoś, kto pracuje obecnie z dev-kitami PS5 i ma powiązanie z branżą, co zdaje się potwierdzać przez informacje, jakie ujawnia. Szampana nie ma co jednak otwierać i warto patrzeć na te informacje z przymrużeniem oka, bo albo są prawdziwe, albo ktoś spędził dobre kilka godzin na gromadzenie dotychczasowych przecieków, aby stworzyć spójną całość. 

Jedną z kwestii jest specyfikacja PlayStation 5, choć zapewne Was interesuje głównie data jej premiery. Ta ma mieć miejsce albo w marcu, albo listopadzie 2020 roku, a pierwsze „delikatne zapowiedzi” mamy otrzymać jeszcze w tym roku. To też możliwe, że w marcu otrzymamy pełną zapowiedź, ale dopiero w kwietniu odbędzie się rynkowa premiera.

Jeśli wierzyć ujawnionym informacją, PlayStation 5 będzie napędzane 7nm procesorem Ryzen z 8 rdzeniami i 16 wątkami (zegary nieznane) oraz układem graficznym Navi o mocy 14 Teraflopsów, który będzie też zdolny do czegoś na kształt technologii RTX Nvidii. Resztę ma dopełniać nierealne wręcz 24 GB pamięci GDDR6, 4 GB pamięci operacyjnej DDR4 i 2 TB dysk, ale nie HDD, a SSD. Mam jednak wrażenie, że te informacje są zaczerpnięte z tego, co obecnie mają do zaoferowania dev-kity, bo nawet 2000 GB pamięci na SSD jest po prostu zbyt drogie i nie pasują  do ceny 499$.

Układ AMD Gonzalo z PlayStation 5 i nowego Xboxa

Wraz z PS5 na rynek ma też zawitać odświeżony kontroler DualShock 5 z kamerą do VR i bardziej precyzyjnymi analogami. Nie zabraknie też drugiego podejścia do VR w ramach PSVR 2 z mniejszą ilością kabli, rozdzielczością 2560×1440 na jedno oko, 220-stopniowym polem widzenia i śledzeniem gałek ocznych (zapewne w celu zmniejszenia obciążenia sprzętu poprzez dokładne renderowanie miejsc, na które patrzymy).

Zaznaczam jednak, że to jedynie „przecieki”, które mogą okazać się skrzętnie przygotowanym fake-newsem.

Czytaj też: Układ AMD Gonzalo z PlayStation 5 i nowego Xboxa coraz bliżej finalnej wersji

Źródło: pastebin