Przyspieszenie do 250 km/h w ułamku sekundy – oto silnik do HyperLoopa

elektryczny silnik, silnik hyperloop, wyjątkowy silnik elektryczny, niesamowite przyspieszenie,

Gęstość mocy tego elektrycznego silnika jest tak wysoka, że może być pierwszym na świecie tak idealnym do napędzenia kapsuły w HyperLoopie.

To m.in. Michael Fragomeni, założyciel firmy HyperPower, jest odpowiedzialny za silnik elektryczny, który pomimo skromnych rozmiarów, może rozpędzić kapsułę w nieistniejącym jeszcze na świecie ogólnodostępnym systemie Hyperloop do 250 km/h w ułamku sekundy. Jest to tym samym jeden z elementów, które mogą przyspieszyć powstanie nowego środka transportu.

Omawiany silnik elektryczny i dołączony do niego (równie zaawansowany) akumulator o dużej gęstości jest obecnie produkowany w Australii Zachodniej. Obecnie HyperLoopem zajmuje się Virgin Hyperloop One, Hyperloop Transportation Technologies i Transpod, a według twórcy, to właśnie brak odpowiedniego napędu hamuje poczynania firm (via New Atlas).

Dlatego właśnie HyperPower zakłada obecnie biuro w Seattle, aby być bliżej wydarzeń związanych z HyperLoopem w Stanach Zjednoczonych. Z przeszłości tej firmy możemy wymienić m.in. fenomenalnie rozpędzający się pojazd, wywodzący się z siostrzanej firmy, Top EV Racing.

Czytaj też: Rozwiązano właśnie największy problem z maseczkami N95

Ten ma przyspieszenie, o którym nawet Wam się nie śniło, bo w 3,7 sekundy rozpędza się do 530 km/h. Wszystko dzięki czterem silnikom elektrycznym HyperPower QFM-360-X o łącznej mocy 5000 koni mechanicznych i momencie obrotowym na poziomie 21000 Nm. Doświadczenie firma ewidentnie więc ma.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News