Harley-Davidson stworzył firmę rowerową i pochwalił się pierwszym elektrycznym modelem

rowery elektryczne Harley Davidson Serial 1

W rowerowym półświatku ta wiadomość będzie jedną z najważniejszych w tym roku. Harley-Davidson ruszył ze swoją firmą Serial 1 Cycle Company, która będzie produkować dla niego elektryczne rowery. Pierwszy model już poznaliśmy.

Harley-Davidson idzie w rowery z Serial 1

Nazwa firmy (Serial 1) jest hołdem w stronę pierwszego motocykla, jaki Harley-Davidson zbudował w 1903 roku o nazwie „Serial Number One”. Wtedy motocykle były po prostu rowerami z małym silnikiem umieszczonym przed pedałami, więc to oczywiste, że pierwszy rower elektryczny firmy jest ukłonem w stronę tego cacka sprzed 117 lat.

Czytaj też: Elektryczny rower w dobrej cenie? Wing Freedom X prezentuje się interesująco
Czytaj też: Elektryczny motorower Presidio od Monday Motorbikes
Czytaj też: Nie dziwi nas cena Reevo, bo to prawdziwy elektryczny rower przyszłości

Jak wyjaśniła firma, wszystko zaczęło się od zgromadzenia „małej grupy pasjonatów motocykli i rowerów, skupiających się na zaprojektowaniu i opracowaniu elektrycznego roweru godnego nazwy Harley-Davidson”. Ostatecznie zdecydowano stworzyć nową firmę, która na rynek wejdzie w 2021 roku ze swoim pierwszym produktem (via Electrek).

Na zdjęciach widzimy pierwszy prototypowy model, będący ćwiczeniem i niekoniecznie przeznaczonym ebike do masowej produkcji. Jego napęd bazuje na silniku przy pedałach i pasku Gates Carbon Drive. Rower ma zintegrowane z ramą światła, piasty kół z osią przelotową, najwyraźniej 2-tłoczkowe hamulce tarczowe Tektro, skórzane siodło Brooks i pięknie owinięte skórzane uchwyty.

Czytaj też: Gocycle G3+, czyli limitowany składany rower elektryczny
Czytaj też: Nie taki zwyczajny elektryczny rower Radiant Carbon od Ellsworth Bikes
Czytaj też: Cienki i mięciutki kask rowerowy stwardnieje, kiedy zajdzie taka potrzeba

Wciąż mam wiele pytań. Czy te części trafią do modeli produkcyjnych firmy Serial 1 Cycle Company? Jaki poziom mocy ma silnik? Jaka jest pojemność baterii? Ile będą kosztować rowery elektryczne od Harleya-Davidsona? Odpowiedzi przyniesie przyszłość, a dokładniej mówiąc, 16 listopada.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News