Regulowane siodełko? Ere Genus CC Pro wchodzi na nowy poziom

rower

Odpowiednie dopasowanie siodełka w rowerze to jedna z podstawowych kwestii przy zakupie. Sztywne zapewniają maksymalną stabilność podczas sprintu, a bardziej miękkie są wygodniejsze na nierównym terenie lub przy dłuższych przejazdach.

Złoty środek? Takowy zdaje się oferować model Ere Genus CC Pro, który można przełączać między trzema poziomami sztywności. Zaprojektowane przez holenderskiego producenta Ere Research, siodełko posiada szyny z włókna węglowego, karbonową skorupę z kanałem odciążającym krocze na środku i dźwignię na spodniej stronie.

Czytaj też: Elektryczne rowery enduro z Dubaju. Oto flagowe Nireeka Sierra i Nyx
Czytaj też: Elektryczny motorower HyperScorpion Express od Juiced Scorpion
Czytaj też: Towarowy rower Yoonit jest inny niż wszystkie

Ta ostatnia, zwana Comfort Trigger, może być ustawiana na trzech pozycjach, z których każda ustawia skorupę na innym poziomie sztywności. Z tyłu, na spodzie Ere Genus CC Pro, znajduje się konstrukcja zwana Dynamic Torsion Bar, która łączy dwie strony powłoki.

Regulowane siodełko Ere Genus CC Pro przełącza się między 3 poziomami sztywności

Ma to zwiększać wytrzymałość konstrukcyjną siodełka, ponieważ system Comfort Trigger dodatkowo obciąża zarówno powłokę, jak i szyny. Ere Genus CC Pro ma wymiary wynoszące 240 na 145 mm i jest wykonany w całości ręcznie. Cena? 299 euro, czyli nieco ponad 1300 złotych.

Czytaj też: CNC eFanes, czyli elektryczny rower w cenie samochodu
Czytaj też: Harley-Davidson stworzył firmę rowerową i pochwalił się pierwszym elektrycznym modelem
Czytaj też: Elektryczny rower w dobrej cenie? Wing Freedom X prezentuje się interesująco