Co o elektrycznych silnikach myśli Ram?

Elektryczne pickupy to nie tylko Cybertruck Tesli i najwidoczniej nie tylko głównie nowi gracze na rynku. Ram może do nich dołączyć.

Tym jednak razem niespodziewanie to Ram ogłosił możliwość przejścia na elektryczny układ napędowy w swoich pickupach. Jak informuje The Detroit News, dyrektor generalny spółki FCA (do której należy Ram) Mike Manley powiedział, że firma może zelektryfikować samochody ciężarowe, jeśli rynek będzie tego potrzebował (via Motor1).

Czytaj też: Stosunek mocy do wagi tego gokarta Donkervoort wgniecie Was w fotel

To podejście firmy zostało ujawnione podczas rozmowy o dochodach firmy, gdzie Manley stwierdził, że powodem, dla którego FCA nie mówi zbyt wiele o elektrycznych pickupach, jest inny pogląd firmy na temat czasu i wskaźników adopcji, szczególnie w Ameryce Północnej.

Jak czytamy:

Powodem, dla którego niewiele mówiliśmy o elektrycznych pickupach, nie jest to, że postrzegamy ten rynek jako nieistniejący.

Nie ujawniliśmy wszystkiego. Ale oczywiście pickupy są dla nas kluczową franczyzą i nie będziemy siedzieć z boku, jeśli istnieje niebezpieczeństwo osłabienia naszej pozycji w przyszłości.

Czytaj też: Rodzinna walka w wykonaniu Lamborghini. Aventador, Urus i Huracan na torze

Innymi słowy, jeśli elektryczne pickupy osiągną sukces, a te napędzane konwencjonalnie nieco podupadną na rynku, Ram ruszy ze swoimi pickupami EV, jadąc przetartym przez wcześniejsze firmy szlakiem.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News