Przenośny dysk SSD P500 Biostara nie zapomniał o RGB

Przenośne dyski są już na tyle wytrzymałe i stosunkowo tanie, że momentami stanowią nawet lepszą alternatywę dla pendrive. Przenośny dysk SSD P500 Biostara to jednak coś i tak z górnej półki.

Moc RGB nawet w SSD P500 Biostara

Mierzący 115 x 42 x 12,5 mm P500 o wadze 100 gramów dysk P500 buduje aluminiowa obudowa zaprojektowana z myślą o rozpraszaniu ciepła, ochroną przed przed wyładowaniami elektrostatycznymi, wysoką sztywnością strukturalną i stylowym wyglądem.

Czytaj też: Te inteligentne okulary zawsze wskażą Wam drogę do domu
Czytaj też: Mikrofon VOCE od GELID zapowiada się świetnie
Czytaj też: Scribit, czyli pierwsze w pełni przetwarzalny marker

Sam w sobie prostopadłościan o zaokrąglonych rogach wygląda tradycyjnie, ale dwa podświetlane LEDami RGB paseczki na froncie podkreślają jego nowoczesny sznyt. System podświetlenia jest kontrolowany przez inteligentny czujnik.

Czytaj też: SYNCRO Q704 to pierwsza obudowa od Seasonic
Czytaj też: Oczyszczacz Samsung ze złotym panelem, ale nie po to dlaczego myślicie
Czytaj też: Koniec serii Galaxy Note? Jak jeden tweet wywołał burzę

Przenośny dysk SSD P500 Biostara występuje w pojemności 512 GB, 1 TB i 2 TB i jest wyposażony w złącze USB 3.2 Gen2 Type-C. Zapewnia przy tym prędkości odczytu rzędu 1000 MB/s i zapisu na poziomie 900 MB/s. Wszystko za sprawą wykorzystania technologii pamięci NVMe, czyli „krok wyżej” od rozwiązania SATA.

P500 podepniemy do sprzętu wyposażonego zarówno w USB-C, jak i w USB-A za pomocą dwóch dołączonych przewodów. Do działania wymaga z kolei Windowsa 10 lub Mac OSx10.10.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News