Prototyp Audi etron S z trzema silnikami szaleje na torze

elektryczne Audi, Audi e-Tron S, e-Tron S, prototyp e-Tron S,

Chociaż z nagrań elektrycznych samochodów w testach nie dotrze do nas ryk silnika pod maską, prototyp Audi e-Tron S przynajmniej pokazał nam, jak może zasuwać.

Ten dokładnie przedprodukcyjny prototyp Audi e-Tron S posiada trójsilnikowy elektryczny układ napędowy i na poniższym filmie występuje na torze Nurburgring. Warto przy tym przypomnieć, że niemiecki producent samochodów zaprezentował koncepcję e-tron Sportback niedługo po koncepcji e-tron w 2017 roku.

Kiedy po raz pierwszy zaprezentowano e-Tron w ramach koncepcji, ta występowała z trójsilnikowym układem napędowym i na szczęście nie zmienił się do tej pory (via Electrek).

E-tron S jest wyposażony w trzy silniki elektryczne, z których dwa znajdują się na tylnej osi i wspólnie wytwarzają 370 kW mocy w „trybie doładowania” Audi. To zapewnia 973 Nm momentu obrotowego, co sprawia, że ten SUV zalicza sprint do setki w 4,5 sekundy.

Czytaj też: Nieoficjalny render BMW M4 2021 umila nam czekanie do premiery

Audi twierdziło, że jego e-Tron będzie to „pierwszym na świecie samochodem elektrycznym z trzema silnikami w produkcji seryjnej”, ale nie podało terminu wydania.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News