Prototyp Acura MDX ujawniony. Czym będzie ten SUV?

Prototyp Acura MDX ujawniony

Zgodnie z zapowiedziami, dziś możemy obejrzeć trzyrzędowego SUVa MDX w formie przedprodukcyjnego prototypu od Acura.

Oto Acura MDX Prototype

Tak jak oczekiwaliśmy, MDX doczekał się gruntownej przeróbki, czerpiąc garściami z wcześniej ujawnionego modelu RDX oraz TLX. Nadwozie tego cacka wieńczy pociągająca przednia, rozbudowana konsola z maskownicą podkreślającą logo producenta oraz wielkim wlotom powietrza. Nie zabrakło też czteroelementowych reflektorów JewelEye LED i ostrych krawędzi.

Czytaj też: Czy warto kupić elektrycznych samochód? Oto 10 powodów od Volkswagena
Czytaj też: 
Elektryczny Volkswagen ID.R już z piątym rekordem okrążenia. Jest i nagranie!
Czytaj też: 
Oby Volkswagen Jetta zgarnął nowy 1,5-litrowy silnik TSI z Taosa

Nadwozie MDX Prototype jest niższe, dłuższe i szersze, a rozstaw osi zwiększa się o 3 cale w stosunku do poprzedniej generacji. Całość osadzona jest na zestawie pokaźnych 21-calowych felg, a wewnątrz SUV zyskał całkowicie przeprojektowaną kabinę z nowymi technologiami na czele z dwoma 12,3-calowymi wyświetlaczami. Nie zabrakło też stricte wygodnickich dodatków.

Wiemy, że podstawowa Acura MDX otrzyma nowy 3,5-litrowy silnik V6 i 10-biegową automatyczną skrzynię biegów, chociaż nie wiemy jeszcze dokładnie, ile mocy to połączenie będzie zapewniać.

Z kolei podkręcona wersja MDX Type S otrzyma 3,0-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem o mocy 355 koni mechanicznych i 480 Nm, z mocą przesyłaną na wszystkie cztery koła za pośrednictwem systemu SH-AWD czwartej generacji. W niej nie zabraknie też hamulców Brembo.

Czytaj teżNowy Volkswagen Golf GTI TCR nagrany w testach
Czytaj też: Ten Volkswagen Golf zaskoczy każdego. Zwłaszcza na światłach
Czytaj też: ID.4 czyli premiera pierwszego elektrycznego SUVa Volkswagena

Acura MDX 2021 powinna pojawić się w ostatecznej formie produkcyjnej jeszcze w tym roku, zanim trafi do sprzedaży na początku 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News