Polskie ceny gier PS5. Za granicą już nawet 80 dolarów!

polskie ceny gier ps5

Powoli poznajemy szczegóły tego jak będzie wyglądała nowa generacja konsol. Przyjrzyjmy się cenom gier.

Docierają do nas pierwsze informacje na temat cen gier. Zdaje się, że ta generacja będzie obfitować w podwyżki, których nasz rynek pudełkowy od dawna nie widział.

Ceny tytułów ekskluzywnych Sony będą wahały się od 60 do nawet 80 dolarów! Jak przełoży się to na nasze ceny? Cóż, wiemy już, że pad DualSense wyceniony na 69 dolarów u nas będzie kosztować 319 złotych. Co oznacza, że nowe gry od Sony mogą kosztować nawet 359 złotych. Ale czy na pewno?

Czytaj też: Znamy polskie ceny PS5! Jest jedynka z przodu!

Nasz rynek jest specyficzny i jednak jesteśmy trochę lepiej traktowani. Gdy świat podnosił ceny gier PS4 – u nas sytuacja pudełkowych wydań się zbytnio nie zmieniła. Warto również pamiętać, że mniej więcej od 20 lat nie mieliśmy podwyżki cen gier – być może nie powinniśmy być źli na tego typu sytuację, w końcu za coś też trzeba te gry tworzyć?

Jak aktualnie mniej więcej wyceniają niektóre produkcje na PS5 polskie sklepy? Sytuacja wygląda następująco:

  • Assassins’s Creed Valhalla – 239 złotych
  • Far Cry 6 – 239 złotych
  • Watch Dogs Legion – 239 złotych
  • NBA 2K21 – 279 złotych
  • Call of Duty Black Ops Cold War – 349 złotych
  • Immortals Fenyx Risin – 259 złotych
  • Lego Gwiezdne Wojny Saga Skywalkerów – 239 złotych

Jak widać – naprawdę nie jest źle. Odstaje tylko Activision, które wykorzystuje siłę marki i wie, że gracze i tak wydadzą nawet 349 złotych na nowe Call of Duty. Pamiętajcie również, że Ubisoft zapowiedział, iż aktualnie nie ma planów podnoszenia cen gier i pierwsze produkcje nextgenowe będą kosztowały tyle ile poprzednie wersje.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News