Polski elektryczny Mountain Cart 4×4 powstał z myślą o podbijaniu gór

Polski elektryczny pojazd, Mountain Cart 4x4

Przed ponad rokiem pisaliśmy o tym, jak to Boardzilla zawitała do grona elektrycznych desek do zadań specjalnych. Odpowiadał za nią Jacek Skopiński, który teraz stworzył pojazd elektryczny Mountain Cart 4×4.

Mountain Cart 4×4 prosto z Polski

Ten elektryczny pojazd bazuje na nitowanym aluminium, jako na materiale konstrukcyjnym, czemu zawdzięcza wytrzymałą konstrukcję klasy przemysłowej. Ta została zresztą zaprojektowana z myślą o niepełnosprawnych użytkownikach.

Czytaj też: Elektryczny skuter BMW, to cacko jak żadne inne
Czytaj też: To nie żart, to naprawdę elektryczny van Porsche
Czytaj też: Elektryczny rower terenowy o wysokiej mocy, czyli Juggernaut Duo

Mountain Cart 4×4 jeździ na 20-calowych kołach z oponami motocyklowymi, a każde jego koło jest napędzane silnikiem z napędem bezpośrednim o mocy 2500 W, który zapewnia maksymalną prędkość 40 km/h. Te silniki czerpią moc z akumulatora litowo-jonowego, zapewniającego zasięg do 120 km na jednym ładowaniu.

Czytaj też: Elektryczny motorower HyperScorpion Express od Juiced Scorpion
Czytaj też: Harley-Davidson stworzył firmę rowerową i pochwalił się pierwszym elektrycznym modelem
Czytaj też: Gocycle G3+, czyli limitowany składany rower elektryczny

Jako że Mountain Cart 4×4 góry ma dosłownie w nazwie, Jacek zadbał o odpowiedni poziom komfortu podczas jazdy po nierównościach. Stąd obecność amortyzatorów sprężynowych, jako standardowego wyposażenia, które uzupełniają hydrauliczne hamulce tarczowe i wyświetlacz LCD. Opcjonalnymi dodatkami jest oświetlenie, hamulec ręczny, uchwyt na smartfon i podłokietnik. Ceny pozostają nieznane.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News