Polacy już się nie boją wydawać dużych pieniędzy w sieci

polacy zakupy, zakupy online

Nowe dane na temat zakupów online Polaków wskazują na to, że idziemy w stronę zakupów sieciowych. Wydajemy do tego coraz więcej.

Jak wyglądały Wasze pierwsze zakupy przez Internet? Ja wolałem zaczynać od małych kwot, a do tego większość za pobraniem, „bo co jak ktoś oszuka i nie wyśle”? Dziś przelewana komuś kwota jest o wiele wyższa wśród wszystkich Polaków. Co mówią nowe dane na temat naszych zakupów online?

Santander Bank Polska sprawdził swoje dane i wychodzi na to, że zakupy online odpowiadają za 8 procent całego handlu detalicznego. Ten wynik może nie robi wrażenia, ale w zeszłym roku było to jeszcze 5,4 procent, więc progres zdecydowanie występuje.

Dane wyglądają jeszcze ciekawiej, gdy dowiemy się, że handel internetowy generuje już 3 procent polskiego produktu krajowego brutto. Zaledwie trzy lata temu było to 1,2%. Zmiany następują, a koronawirusa im zdecydowanie sprzyja.

Czytaj też: ClickMeeting spełnia nowe wymogi Unii Europejskiej

Jako naród przestajemy się także bać przelewania dużych pieniędzy przez Internet. Ciekawe czy ma to związek z przyzwyczajeniem czy też może po prostu jesteśmy spokojniejsi, gdy widzimy znane nam technologie sieciowe jak BLIK czy wiemy, że Allegro czuwa nad naszymi transkcjami?

Ile pieniędzy wydajemy? 3/4 Polaków odpowiada, iż ich zakupy online są większe niż w sklepach stacjonarnych. Co ciekawe – 82% pytanych osób robi spożywcze zakupy w sieci mimo tego, iż sądzi, że wydaje przez to więcej pieniędzy. Handel sieciowy kwitnie też przez to, że podczas największego lockdownu wiele firm rozpoczęło sprzedaż przez Internet. Dziś ich stacjonarne punkty są znów otwarte, ale sieciowe sklepy zostały i przynoszą dodatkowe zyski.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News