Polacy płacą Blikiem częściej niż kartami

System BLIK zdobył wśród Polaków ogromną popularność. Według badań za jego pomocą w drugim kwartale roku zrobiono transakcje na prawie 9 mld zł, a to prawie o 4mld zł więcej niż za pomocą kart płatniczych.

BLIK zdobył serca Polaków

73 miliony – tyle zanotowano w II kwartale br. transakcji internetowych z wykorzystaniem systemu BLIK. Z opublikowanych przez NBP danych wynika, że w tym czasie internetowych transakcji z udziałem kart płatniczych było zaledwie 33,6 mln. oznacza to, że nie tylko wartość transakcji BLIKIEM rośnie, ale również ich liczba. Ciężko się temu dziwić, jest to bardzo wygodna i szybka metoda, która nie wymaga wrzucania do sieci wrażliwych danych z kart płatniczych.

Czytaj też: iPhone 12 przeszedł ekstremalny test wodoszczelności
Czytaj też: 10 innowacji, które odmienią medycynę
Czytaj też: Inteligentne głośniki – zbędny gadżet? Dane mówią co innego

W II kwartale 2020 roku. Wartość wszystkich transakcji wykonanych BLIKIEM wyniosła 8,58 mld zł, zaś kartami – 5 mld zł. W przypadku Blika notuje się aż 43 proc. wzrost wartości transakcji w stosunku do poprzedniego kwartału, zaś w przypadku kart jest on jedynie 25 proc.

Jednak taki wzrost zainteresowania BLIKIEM pojawiał się już od końca 2018 roku, gdy po raz pierwszy transakcje z wykorzystaniem tego systemu wyprzedziły karty. Szacuje się, że wkrótce płatności z wykorzystaniem BLIKA będą stanowiły aż 60 proc. udział w rynku e-commerce w Polsce.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext.pl? Obserwuj nas w Google News