Platforma testowa Corvette C8 korzystała z skrzyni biegów Porsche

Platforma testowa Corvette C8
Platforma testowa Corvette C8

Wygląda na to, że tą pierwszą, pierwszą, pierwszą, pierwszą wersję samochodu Corvette C8 2020, której wersję Stingray już opisywaliśmy, widzieliśmy przed czterema latami. Mowa rzecz jasna o niczym innym, jak prototypie testowym, od którego odsuwało General Motors przez lata. 

Czytaj też: Corvette z silnikiem pośrodku widzieliśmy ponad 30 lat temu

Ostatnio serwis Popular Mechanics miał okazję obejrzeć ten prototyp zwany Blackjack. Ten wygląda wręcz groźnie z ogromnymi błotnikami i tyłem, który przypomina „pakę” pickupa z wielkim skrzydłem. Pod nią kryje się jednak nic innego, jak montowany pośrodku osi silnik, który zaskoczył wszystkich w nowej Corvette. Chociaż sami widzimy, jak wiele elementów przedostało się do finalnej wersji, to dziennikarze doszukali się kilku ciekawych elementów w tym prototypie, a mianowicie skrzyni biegów.

Ta była niczym innym, jak transmisją PDK, którą używa Porsche. Zespół odpowiadający za stworzenie nowej Corvetty nie oszalał, a tak naprawdę wykazał się świetną pomysłowością. Napęd samochodu nie był przecież zbliżony do ostatecznego, ale zespół wiedział, że chce wysokiej prędkości i wygody oferowanej przez skrzynię z podwójnym sprzęgłem. Dosyć uniwersalna PDK sprawdziła się tam świetnie, ale finalnie postawiono na skrzynię DCT od Tremec.

Czytaj też: Corvette C8 Stingray 2020 będzie wyjątkowy na tle poprzedników

Źródło: Road and Track