Philip Morris zaprezentował w Japonii najnowsze wersje IQOS: IQOS 3 i IQOS 3 Multi

“Podgrzewam, nie palę” – tak mówi już około 6 milionów dorosłych, którzy porzucili tradycyjne papierosy na rzecz podgrzewacza tytoniu IQOS. To urządzenie elektroniczne produkowane przez firmę Philip Morris International. IQOS pojawił się na naszym rynku w ubiegłym roku jako pierwszy produkt tego typu dostępny w Polsce. Z każdym dniem zyskuje nowych zwolenników. 23.10.2018 roku w  Tokio, w Japonii, odbyła się premiera nowej generacji urządzenia. Mowa o IQOS 3 i IQOS 3 Multi. Czym różnią się od swoich poprzedników?

IQOS, czyli urządzenie z kategorii „heat – not – burn” to alternatywa dla tradycyjnych papierosów. Wytwarzany przez nie aerozol przypomina nieco wytwarzany przy paleniu dym, jednak powstaje on nie dzięki spalaniu, a podgrzaniu specjalnego wkładu HEETS do odpowiedniej temperatury. To sprawia, że uwalniany podczas korzystania z IQOSa aerozol z nikotyną jest pozbawiony średnio 90-95% szkodliwych dla organizmu człowieka niebezpiecznych substancji. Nic więc dziwnego, że urządzenia tego typu wzbudzają na świecie coraz większe zainteresowanie.

Po zaprezentowanej w 2017 roku wersji IQOSa oraz ulepszonemu IQOSowi 2.4 PLUS, który jest dostępny w Polsce od kilku miesięcy, przyszedł czas na kolejne nowości. Pierwszym z nowych podgrzewaczy tytoniu zaprezentowanych w Japonii jest IQOS 3. Mimo, że przypomina swojego poprzednika, różnic nie da się nie zauważyć. Po pierwsze urządzenie ma nowocześniejszy design, jest nieco mniejsze i bardziej funkcjonalne. Ma też inną konstrukcję. Co dokładnie się zmieniło? Przede wszystkim sposób wkładania i wyjmowania urządzenia z zasilającej je obudowy. Klapka nie otwiera się do góry, tak więc aby wyjąć podgrzewacz musimy teraz nacisnąć dół obudowy i otworzyć podłużną kieszeń, w której znajduje się służący do podgrzewania tytoniowych wkładów sztyft. To o wiele wygodniejsze dla użytkowników. Poza tym, nowy IQOS 3 ładuje się aż o 15% szybciej niż wersja 2.4Plus. Wydłużono też cykl życia baterii.

Podczas premiery zaprezentowany został również IQOS 3 Multi. Tutaj widać już spore różnice w porównaniu z poprzednikami. Tworząc to urządzenie, Philip Morris zrezygnował z charakterystycznego etui z powerbankiem. IQOS 3 Multi jest też większy i dłuższy, ale węższy niż pozostałe. Użytkowników zainteresuje jednak coś innego. IQOS 3 Multi został wyposażony w możliwość podgrzewania wkładów HEETS jeden za drugim. Korzystając z podgrzewacza nie będzie już potrzeby ładowania sztyftu w powerbanku po każdym użyciu. Duży, wbudowany akumulator pozwoli bowiem na zużycie 10 wkładów na jednym cyklu pracy baterii.

Warto zaznaczyć, że w obu urządzeniach po raz pierwszy zastosowano port USB-C, a nie microUSB. IQOS 3 i IQOS 3 Multi będą dostępne w czterech kolorach: niebieskim, złotym, czarnym i białym. Poza tym – końcówkę oraz zewnętrzną część znajdującej się na etui klapki IQOSa 3 będzie można personalizować. Łącznie będzie to aż 576 różnych kombinacji kolorystycznych.

Nowe modele IQOS trafią na światowy rynek już 15 listopada. W pierwszej kolejności pojawią się tam, gdzie znajdują się sklepy firmowe marki. Dokładna premiera urządzenia w Polsce nie jest jeszcze znana.

Czytaj też: Test nowej wersji IQOS

Źródło: https://www.pmi.com/media-center/press-releases/press-release-details/?newsId=2372813