Otvarta zaoferuje sieć 5G. Mikrus zawstydza gigantów

Otvarta może stać się pierwszym operatorem wirtualnym w Polsce, który zaoferuje klientom dostęp do sieci 5G. Jest to możliwe dzięki wykorzystywaniu nadajników Plusa.

Otvarta to operator wirtualny, który jest zależny od imperium Cyfrowego Polsatu. Klienci sieci korzystają na co dzień z nadajników Plusa, a to da im dostęp do łączności piątej generacji.

Docelowa sieć ruszy w III kwartale 2020 roku w Gdańsku. Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Czyli w tych samych miastach, w których z 5G mogą już korzystać klienci Plusa.

Czytaj też: Plus rusza z pierwszą komercyjną siecią 5G w Polsce

Pierwsze testy sieci 5G w Otvartej ruszają już dzisiaj. Będą mogli z niej skorzystać wybrani klienci abonamentowi. Rekomendowane jest do tego posiadanie smartfonu Huaweia – P40, P40 Pro lub Mate Xs. Ale sieć 5G, podobnie jak w przypadku Plusa, powinna też działać na niektórych innych urządzeniach. Co udało mi się już przetestować i co już niedługo będziecie mogli przeczytać.

Otvarta poinformowała też, że od lipca 2020 roku uruchomi usługę VoLTE, czyli możliwość prowadzenia rozmów w wyższej jakości z wykorzystaniem sieci LTE.

Co prawda zanim sieć 5G Otvartej ruszy, swoje powinni uruchomić już m.in. Play i T-Mobile. Ale tak wczesna deklaracja powoduje, że to ponownie o Plusie jest głośno w kontekście 5G. Wygląda na to, że firma, która zazwyczaj stroniła od szumnych zapowiedzi i raczej nie była kojarzona z szybkim wprowadzaniem innowacji bardzo skutecznie walczy o zupełnie nowy wizerunek.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News