Ostatni Koenigsegg z manualną skrzynią biegów na sprzedaż

Ostatni Koenigsegg z manualną skrzynią biegów na sprzedaż
Ostatni Koenigsegg z manualną skrzynią biegów na sprzedaż

Wiecie, co wyjątkowego ma w sobie supersamochód Koenigsegg CCX? Skrzynię biegów, a dokładnie to, że jest ona manualna, co jest rzadkością w nowoczesnych supersamochodach. Najlepsze jest z kolei to, że takiego Koenigsegga CCX z 2008 roku możesz właśnie zgarnąć dla siebie. 

Czytaj też: Motocykl Yamaha R1 na 2020 rok doczeka się masy ulepszeń

Jeden z egzemplarzy tego cacka wpadł ostatnio na sprzedaż do serwisu Classic Driver. Warto zaznaczyć, że CCX był ostatnim supersamochodem Koenigsegg, z którym można było przeżyć przygodę z manualnym drążkiem w prawej dłoni. Co ciekawe, powstało wyłącznie 30 sztuk CCX’a, z czego aż 13 zostało importowanych na teren USA. Był to także pierwszy model od Koenigsegg z autorskim silnikiem firmy, a nie zapożyczonym od Forda.

Ten konkretny CCX z 2008 roku może pochwalić się mocą 806 koni mechanicznych za sprawą podwójnego doładowanego V-8 o pojemności 4,7 litra. Wydajność? Sprint do 95 km/h w zaledwie 3,2 sekundy przy ograniczonej do 394 km/h. Wystawiony CCX na sprzedaż ma już na liczniku zaledwie 1879 kilometrów, więc nic dziwnego, że wygląda, jakby ledwo co wyjechał z fabryki. Czarny lakier nie stracił swojej głębi pomimo upływu lat, a cały osprzęt działa tak, jak powinien. Jest również dosyć dobrze doposażony z felgami z włókna węglowego na czele.

Cena w Classic Driver za pośrednictwem dealera Curated w Miami? 1,45 milionów dolców, czyli 5,5 milionów złotych.

Czytaj też: Lamborghini Espada 1975 jest idealny na wakacyjne wypady

Źródło: Road and Track