Oryginalny Ford Mustang zadziwiał praktycznością

... jak na sportowy samochód

Oryginalny Ford Mustang zadziwiał praktycznością
Oryginalny Ford Mustang zadziwiał praktycznością

Oryginalny Mustang był od początku sportowym samochodem dla mas, który zaliczył świetną sprzedaż, ponieważ odpowiedzialny za niego Ford sprzedał te samochody milionom. Jednym z powodów był ten dosyć prozaiczny, który jednak nie jest często cechą sportowych samochodów. Mowa o praktyczności, która została ukazana nie tylko w praktyce, ale też historycznym już materiale reklamowym.

Czytaj też: Mercedes-Benz 500 SEC z pakietem AMG z lat 80.

Ta dwuminutowa reklama, zamieszczona na kanale Ford Heritage na YouTube, przedstawia niektóre z przydatnych funkcji pierwszego produkcyjnego Mustanga z 1964 roku. Jednym z najfajniejszych elementów jego inżynierii jest tylne siedzenie, które – gdy nie jest używane – można złożyć i znacząco powiększyć bagażnik. Dodatkowo między nim a kabiną znajduje się panel przelotowy, idealny do przewożenia czegoś w rodzaju nart, czy nawet drabiny. Jest to funkcja, której nie mają nawet niektóre nowe samochody.

Wszystkie te cechy, plus trzy style nadwozia i trzy różne rozmiary silnika V-8, sprawiły, że Mustang był atrakcyjny dla każdego. Nic więc dziwnego, że stała się ikoną klasycznych samochodów.

Czytaj też: Jak powstała najmocniejsza produkcyjna V4 M 139?

Źródło: Road and Track