Co powiecie na opancerzonego Mercedesa-AMG G63?

Chociaż na takiego nie wygląda, model Klasy G Mercedesa, to luksusowy SUV dla celebrytów. Co jednak powiecie na temat opancerzonego Mercedesa-AMG G63?

Pokaz opancerzonego Mercedesa-AMG G63

Mercedes-AMG G63 jest klasą samą w sobie, oferującą luksus i terenowe możliwości, a po wizycie w firmie MercBenzKing nawet odpowiednią ochronę przed atakiem. Oto Mercedes AMG-G63 Armored Guard 2021 z poziomem ochrony VR7 i pakietem dodatkowego terenowego charakteru.

Czytaj też: Nowy zwiastun Mercedesa EQS. To elektryczna Klasa S!
Czytaj też: Czym zachwyca nowy Mercedes-AMG GT Black Series?
Czytaj też: Czy to koniec dla Mercedesa-AMG GT R 2021?

Nie jest to „jakiś tam” poziom opancerzenia, bo w rzeczywistości można go porównać do tego, jakim może pochwalić się prezydencki samochód. W G63 Armored Guard 2021 wszystkie tafle zostały wzmocnione grubym, kuloodpornym szkłem, a panele nadwozia oczywiście wzmocnione. Z kolei felgi i opony są zbudowane tak, aby wytrzymać kule i materiały wybuchowe.

Czytaj też: Testy hybrydowego Mercedes-AMG S63e w zimie
Czytaj też: Nowy Mercedes-AMG S63e wyszpiegowany na sławnym torze
Czytaj też: Elektryczny Mercedes EQA i EQB 2022 w minimalnym kamuflażu

Wszystkie zmiany akcentuje aż 1733-kilogramowy wzrost wagi, przez który ten opancerzony Mercedes-AMG G63 waży aż 4300 kilogramów. Nadal oferuje jednak solidną dawkę luksusu i wbrew pozorom, solidne osiągi, rozpędzając się do setki w 5,8 sekundy za sprawą 585-konnej V8.

Chcesz być na bieżąco z WhatsNext? Obserwuj nas w Google News